Nicki Sörensen už nebude jazdiť so Saganom, ukončil kariéru

Dánsky cyklista Nicki Sörensen
Dánsky cyklista Nicki Sörensen. Foto: SITA/AP

KODAŇ 10. októbra (WEBNOVINY) – Dánsky cyklista Nicki Sörensen ukončil po dlhých rokoch v profesionálnom pelotóne aktívnu kariéru.

Odchod do cyklistického dôchodku však nebol ideálny, pre otravu jedlom nedokončil jazdec tímu Tinkoff-Saxo nedeľňajšie preteky World Tour Okolo Lombardie. V novej sezóne sa už nestretne v rusko-dánskom zoskupení s Petrom Saganom, ktorý prichádza do Tinkoff-Saxo z Cannondalu.

Sörensena považovali za jedného z najlepších domestikov v profesionálnom pelotóne. Napriek tvrdej práci pre hviezdy dokázal aj vyhrávať, uspel v jednej etape na Tour de France i Vuelte a Espaňa.

„Mám za sebou milú rozlúčku. Množstvo cyklistov ma v Lombardii zdravilo, Bjärne Riis mal v tímovom autobuse rozlúčkovú reč. Bolo to veľmi sentimentálne. Dostal som poslednú správu s informáciami o pretekoch, posledné pretekárske jedlo, naposledy som išiel do tímovej sprchy v autobuse. Mnohé veci boli pre mňa špeciálne,“ uviedol na svojom webe Sörensen, ktorý o svojom konci informoval už v auguste.

Nechcel čakať na ponuku na nový kontrakt, Tinkoff-Saxo medzičasom naplnilo povolenú kvótu 30 zazmluvnených jazdcov. „Po šestnástich rokoch v profesionálnom pelotóne sa začína nová kapitola môjho života,“ doplnil Sörensen, ktorý rokuje s Tinkoff-Saxo o pokračovaní spolupráce na niektorej z manažérskych pozícii. „Ak si budem môcť vybrať, už nikdy nepôjdem na bicykli 200 km. Mnohokrát som bol na dne svojich síl, teraz si budem vychutnávať oddych,“ dodal Sörensen. Informácie zverejnil web CyclingNews.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bjarne RiisPeter Sagan