Nie Messi či Ronaldo. Zlatá baňa na peniaze je v Číne

Lionel Messi
Barcelonská hviezda Lionel Messi v súboji s hráčmi Real Madrid počas 223. edície El Clásica, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Barcelona, 3. december 2016. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Najlepší futbalisti na svete Lionel Messi a Cristiano Ronaldo síce dlhodobo patria aj medzi najlepšie zarábajúcich športovcov, ale na úplnom vrchole v rebríčku platov sa momentálne nachádzajú iní hráči. Sú to tí, ktorí pôsobia v najvyššej čínskej súťaži.

Tridsaťdvaročný Argentínčan Carlos Tévez síce ešte oficiálne nie je v tíme Šanghaj Šen-chua, ale má podpísanú zmluvu na príjem 615 000 libier za týždeň. A to ho bude pasovať do pozície najlepšie zarábajúceho futbalistu.

Aj číslom dva v príjmoch je hráč pôsobiaci v Šanghaji, ale v tíme SIPG. Je ním Brazílčan Óscar s týždňovým platom 400 000 libier. Až tretie miesto v rebríčku futbalovej „preplatenosti“ patrí čerstvému víťazovi Zlatej lopty Cristianovi Ronaldovi z Realu Madrid s príjmom 365 000 libier.

Nasledujú ďalšie dve veľké persóny svetového futbalu Gareth Bale (Real Madrid, 350 000 libier) a spomenutý Messi (FC Barcelona, 336 000). Číslom 6 je ďalší zamestnanec šanghajského SIPG Brazílčan Hulk s príjmom 320 000. V najlepšej desiatke figurujú aj Francúz Paul Pogba, Talian Graziano Pelle, Brazílčan Neymar a Angličan Wayne Rooney.

Údaje priniesol britský denník The Telegraph a následne napríklad český portál isport.blesk.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlos TévezCristiano RonaldoGareth BaleLionel MessiPaul PogbaWayne Rooney
Firmy a inštitúcie WBN