Niekto bude hlasovať za šiestich a niekto možno za nikoho, hovorí Paška o voľbe kandidátov na sudcov

Jaroslav Paška
Podpredseda SNS Jaroslav Paška. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) je pripravená hlasovať o kandidátoch na sudcov ústavného súdu. Novinárom to povedal prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Niekto bude hlasovať za šiestich kandidátov, niekto za dvoch, niekto za jedného a niekto možno za nikoho. Je to na vôli poslancov a nie na rozhodnutí klubu,“ vysvetlil Paška.

Voliť je najjednoduchšia cesta

Poslanci majú zvoliť ešte šiestich kandidátov zo 16 uchádzačov, ktorí sa prihlásili do štvrtej voľby. Podľa Fica je na ťahu prezidentka, ktorá podľa neho musí vymenovať ďalších troch sudcov z už zvolených deviatich kandidátov.

V opačnom prípade podľa šéfa Smeru hrozí podanie antidiskriminačných žalôb neúspešných kandidátov. Paška si myslí, že voliť je najjednoduchšia cesta.

Tam si splníme povinnosť ako národná rada. Potom sa otvorí priestor pre ústavný súd a expertov. Nevylučujeme to. Z hľadiska naplnenia povinnosti parlamentu bude úloha splnená, ale či bude splnená korektne, to už asi nie,“ vysvetlil prvý podpredseda SNS.

Chýba šesť sudcov

Na Ústavnom súde SR stále chýba šesť sudcov z 13 a košická inštitúcia tak od februára tohto roka funguje v obmedzenom režime.

Poslanci NR SR hľadali nových sudcov už v troch dvojkolových voľbách. Ďalšie hlasovanie pléna parlamentu je naplánované na štvrtok 20. júna po 17:00.

VIAC O TÉME: VOĽBA ÚSTAVNÝCH SUDCOV

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Paška
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySNS Slovenská národná stranaÚstavný súd SR