Niektoré úlohy pri celoplošnom testovaní sú na hrane realizovateľnosti, kritizuje bardejovská radnica

Koronavírus, zdravotníci
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 20. októbra 17:19

V okrese Bardejov už začali prípravy na chystané pilotné celoplošné testovanie na COVID-19. Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, v utorok dopoludnia zasadala v priestoroch Okresného úradu v Bardejove bezpečnostná rada okresu, následne sa stretol aj mestský krízový štáb.

Mnohé detaily ešte nie sú dopracované

Podľa mesta ale stále nie sú známe mnohé detaily a niektoré zverené úlohy sú na hrane realizovateľnosti. Samospráva sa ich ale vynasnaží splniť.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Ako konkretizoval Hij, na rokovaní bezpečnostnej rady okresu sa okrem zástupcov štátnej správy a samosprávy zúčastnili aj predstavitelia ministerstva obrany, ktorí predstavili svoje požiadavky na samosprávu. Podľa hovorcu však mnohé detaily ešte nie sú dopracované do realizovateľnej úrovne.

Mesto sa snaží splniť podmienky

V nadväznosti na toto zasadnutie sa mestský krízový štáb snažil vznesené požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova.

„Nevieme sa však zbaviť dojmu, že z proklamovanej súčinnosti, ktorú mala samospráva prejaviť a bola na ňu aj pripravená, je zrazu ona ´nositeľkou´ úloh a v jej rukách sa ocitol povestný Čierny Peter. Mesto sa však vynasnaží splniť si svoje úlohy tak, ako sa patrí, hoci niektoré z nich sú naozaj na hrane realizovateľnosti,“ upozornil Hij s tým, že podrobnosti aj s reálnym plánom realizácie majú byť známe najneskôr v stredu popoludní.

Mesto neskôr svoje pôvodné stanovisko upravilo a agentúre SITA poslalo nové, v ktorom sa okrem iného píše, že „Rokovanie (bezpečnostnej rady – pozn. SITA) sa nieslo vo vecnom a konštruktívnom duchu, mnohé z nastolených otázok boli zodpovedané, niektoré otázky však ešte ostali bez odpovede. Pre krátkosť času na prípravu však existuje obava, či sa podarí avizovaný cieľ, ktorý testovanie sleduje splniť. V nadväznosti na to zasadol aj mestský krízový štáb, ktorý sa snaží tieto požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Hij