Niektorí mestskí poslanci v Banskej Bystrici si prilepšia, na rokovaní si schválili odmeňovanie

peniaze, euro
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 5. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici na utorkovom rokovaní schválili Zásady odmeňovania poslancov.

Ich základná mesačná odmena bude 225 eur. Súčasťou tohto bodu programu boli aj odmeny poslancov poverených vykonávaním občianskych obradov a členov komisií mestského zastupiteľstva, ktorí nie sú poslancami.

Niektorí si prilepšia

Nové zásady odmeňovania poslancov MsZ upravujú odmeňovanie poslancov, členov komisií, ktorí nie sú poslancami a odmeňovanie poslancov poverených vykonávaním občianskych obradov.

Poslancom po novom prináleží za výkon poslaneckej funkcie paušálna mesačná odmena vo výške 80 percent z jednej dvanástiny základného mesačného platu primátora bez zvýšenia. Poslanci tak budú dostávať mesačnú odmenu 225 eur.

Poslanec, ktorý vykonáva funkciu člena mestskej rady alebo predsedu komisie MsZ, dostane okrem základnej odmeny aj paušálnu mesačnú odmenu vo výške 20 percent z jednej dvanástiny mesačného platu primátora. Títo poslanci si tak prilepšia ešte o 57 eur mesačne.

Podmienka na získanie odmeny

Vzhľadom na to, že plat primátora sa odvíja od priemernej mzdy, ktorá sa zvyšuje, narásť by mali postupne aj odmeny poslancov. Členovia komisií MsZ, ktorí nie sú poslancami, dostanú odmenu 30 eur za každú účasť na zasadnutí príslušnej uznášaniaschopnej komisie.

Poslanci poverení vykonávaním sobášov dostanú podľa nových zásad odmeňovania 10 eur za občiansky obrad.

Zároveň im patrí ročný príspevok 270 eur na úhradu zvýšených výdavkov na ošatenie a úpravu zovňajšku, ktoré im vznikajú pre výkon občianskych obradov. Podmienkou na vyplatenie príspevku je vykonanie minimálne piatich sobášov za polrok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom