Nikolaj Nikitin bude nahrávať s trubkárom Marcusa Millera

Nikolaj Nikitin
Nikolaj Nikitin Foto: SITA

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský saxofonista askladateľ Nikolaj Nikitin a jeho kvarteto sa v Bratislave predstavia so špeciálnym hosťom. V klube Hlava XXII odohrajú v pondelok 3. septembra koncert s americkým trubkárom Michaelom “Patchesom“ Stewartom. Rodák z New Orleans, ktorý spolupracoval slegendami ako Marcus Miller, Al Jarreau, Whitney Houston, Kenny Garret alebo Quincy Jones, zároveň prijal Nikitinovu ponuku na nahrávanie spoločného albumu. To bude nasledovať po ich jedinečnom bratislavskom vystúpení.

K spojeniu dvoch hudobných svetov došlo zásluhou aprílového koncertu skupiny amerického bubeníka Poogieho Bella, ktorú vhlavnom meste Slovenska sprevádzal jeden z najlepších slovenských basgitaristov Juraj Griglák. Aj on je súčasťou Nikitinovho elitného kvarteta. Zoskupenie troch generácií slovenského džezu dopĺňajú klavirista Gabriel Jonáš abubeník Jozef Döme.

Nikolaj Nikitin Quartet len nedávno ukončil turné koceňovanému albumu Personal Suite (2012) avystúpil na viacerých džezových festivaloch po celom Slovensku. Spolupráca sMichaelom „Patchesom“ Stewartom je však zásadným posunom vkariére zástupcu súčasnej generácie slovenského džezu. Jej výsledkom bude nahrávka New Winter Stories, ktorá vyjde do konca roka vo vydavateľstve Real Music House. Ojej produkciu sa rovnako ako vprípade albumu Personal Suite postarajú hudobníci Róbert Pospiš aMartin Sillay.

Agentúru SITA informoval Róbert Pospiš z vydavateľstva Real Music House.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Al JarreauJuraj GriglákMarcus MillerNikolaj NikitinRobert PospišWhitney Houston