Nikolaj Nikitin oslávi tridsiatku špeciálnym koncertom

Nikolaj Nikitin
Saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin. Foto: SITA

BRATISLAVA 3. mája (SITA) – Slovenský saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin oslávi svoju tridsiatku jedinečným koncertom.

Spolu s niekoľkými džezovými hudobníkmi sa už 16. mája predstaví v priestoroch legendárneho bratislavského V-klubu.

Prvá polovica koncertu bude inštrumentálna, druhá bude patriť spevákom. Saxofonistov Erika Rothensteina a Mila Suchomela doplní legendárny Dušan Húščava. S Nikitinom si zahrá aj flautistka Sisa Michalidesová, trombonista Michal Motýľ či gitarista Matúš Jakabčic. Za klavírom sa počas slávnostného večera vystriedajú Ľuboš Šrámek, Michal Ragač a Gabriel Jonáš.

Vo vokálnej časti programu Nikitinovho jubilejného koncertu vystúpia speváci Karol Csino a Samuel Hošek spolu so speváčkami Hankou Gregušovou a Anitou Ribar. Hudobník prejde hneď niekoľkými formáciami, napríklad Nikitin – Šrámek Duo, Nikolaj Nikitin Quarter, Tenor Sextet alebo NikiStein jazz sextet. Na návštevníkov koncertu čakajú skladby z aktuálnych albumov, ale aj džezové štandardy v originálnych úpravách.

Nikolaj Nikitin má na konte zatiaľ dva albumy – nahrávky Personal Suite a New Winter Stories, ktoré vyšli minulý rok. Na oboch sa predstavil ako líder trojgeneračného kvarteta. Klaviristu Gabriela Jonáša, kontrabasistu Juraja Grigláka a bubeníka Jozefa Dömeho navyše na albume New Winter Stories doplnil americký trubkár Michael “Patches“ Stewart. V tejto zostave absolvovalo zoskupenie Nikolaja Nikitina aj nedávne československé New Winter Stories Promo Tour 2013.

Video: Nikolaj Nikitin – Dreamin‘

Agentúru SITA informoval Robert Pospiš z vydavateľstva Real Music House.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nikolaj NikitinRobert Pospiš