Nikolaj Nikitin oslávi tridsiatku špeciálnym koncertom

Bez názvu
Foto: Real Music House

BRATISLAVA 14. mája (WBN/PR) – Saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin má za sebou úspešné New Winter Stories Promo Tour 2013, no už čoskoro odohrá ďalší skutočne jedinečný koncert. Tento krát pôjde o hudobnú oslavu jeho životného jubilea. Svoju tridsiatku oslávi saxofonista spolu so slovenskou jazzovou špičkou už 16. mája v priestoroch legendárneho Véčka.

Nikolaj Nikitin síce patrí do mladšej generácie slovenských jazzmanov, no napriek tomu má za sebou už niekoľko výrazných úspechov. Tými najvýraznejšími sú rozhodne dva oceňované albumy, nahrávky Personal Suite a New Winter Stories vyšli minulý rok vo vydavateľstve Real Music House. Na oboch sa Nikitin predstavil ako líder elitného trojgeneračného quartetu. Klaviristu Gabriela Jonáša, kontrabasistu Juraja Grigláka a bubeníka Jozefa Domeho navyše na albume New Winter Stories doplnil americký trubkár Michael “Patches“ Sterart. V tejto zostave absolvovalo zoskupenie Nikolaja Nikitina aj nedávne československé turné. Do bratislavského Véčka prídu spolu s ním oslavovať mnohí spolupracovníci z doterajšej hudobnej kariéry. Narodeninový koncert bude preto rozdelený na dve polovice. Prvá bude inštrumentálna, druhá bude patriť spevákom. Saxofonistov Erika Rothensteina a Mila Suchomela doplní legendárny Dušan Húščava.

Video: Krátky dokument z nahrávania albumu New Winter Stories

http://www.youtube.com/watch?v=mXfPfneYkiw

S Nikolajom si zahrá aj flautistka Sisa Michalidesová, trombonista Michal Motýľ, alebo gitarista Matúš Jakabčic. Za klavírom sa počas slávnostného večera vystriedajú Ľuboš Šrámek, Michal Ragač a Gabriel Jonáš. Vo vokálnej časti programu Nikitinovho jubilejného vystúpia speváci Karol Csino a Samuel Hošek spolu so speváčkami Hankou Gregušovou a Anitou Ribar. Nikolaj Nikitin prejde počas koncertu hneď niekoľkými formáciami. Nikitin – Šrámek Duo, Nikolaj Niktin Quarter, Tenor Sextet a Niki Stein jazz sextet sú len niektorými z nich. Na návštevníkov koncertu čakajú skladby z aktuálnych albumov, ale aj zásadné jazzové štandardy v originálnych úpravách.

Ak chcete na vlastné uši zažiť jazzový večer so všetkým, čo k tomu patrí, nemôžete 16. mája chýbať na oslave jedného z našich najvýraznejších saxofonistov. Nikolaj Nikitin oslavuje tridsiatku iba raz a zo zoznamu jeho hostí je jasné, že to bude stáť za to.

Skladba Dreamin´

http://www.youtube.com/watch?v=uf4RVqnGPqI

Ďalšie informácie nájdete na:

https://www.facebook.com/events/548387185182759/

http://realmusichouse.sk/cd8.html

http://www.nikolajnikitin.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nikolaj Nikitin