Nikto si neprial takýto koniec, hovorí kapitán Chára

Zdeno Chára
Zdeno Chára Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SOČI 19. februára (WEBNOVINY) – Ako veľké sklamanie označili svoje vystúpenie na XXII. zimných olympijských hrách v Soči viacerí slovenskí hokejisti.

V čiernomorskom letovisku sa tím spod Tatier nedokázal naladiť na víťaznú vlnu a prehral vo všetkých štyroch zápasoch, z toho raz po samostatných nájazdoch s domácimi Rusmi. Po utorkovom poslednom neúspešnom stretnutí na turnaji (s Českom 3:5, pozn.) sa slovenskí hráči so smutnými tvárami zhodli, že mužstvo trénera Vladimíra Vůjtka malo na viac, ako je predposledné jedenáste miesto.

Program a výsledky hokejového turnaja na ZOH v Soči nájdete

—-> v tomto článku.

„Nikto si neprial takýto koniec. Ťažko povedať, či rozhodla prehra so Slovinskom alebo Amerikou,“ začal hodnotenie kapitán slovenského výberu Zdeno Chára, ktorý na turnaji odohral najviac zo všetkých Slovákov – viac ako 94 minút.

„Vstup do turnaja nám veľmi nepomohol. Prehrali sme s Američanmi obrovským rozdielom a následne neuspeli ani v zápase, v ktorom všetci očakávali naše víťazstvo. Na druhej strane, v zápase proti Rusku sme sa odrazili a naše sebavedomie bolo vyššie ako po prvých dvoch dueloch. Sklamanie po prehre s Českom je aj preto, lebo sme si mysleli, že budeme nasledovať v tom, čo sme odohrali proti Rusku. Prvá tretina nám však zasa ušla. Jediný duel, ktorý sme odohrali tak, ako sme mali, teda od začiatku až do konca, bol zápas s Ruskom. V ďalších dueloch nám ušla nejaká časť – stratili sme koncentráciu, alebo dostali lacné góly či robili chyby,“ myslí si pilier defenzívy nielen slovenskej reprezentácie, ale aj klubu zámorskej NHL Boston Bruins.

Obrazom: Slovensko prehralo s Českom

V porovnaní s predchádzajúcim olympijským turnajom zaznamenalo Slovensko prudký pokles zo štvrtého až na jedenáste miesto. Podľa Cháru je však takmer nemožné porovnávať dva turnaje, ktoré delia štyri roky. „Mužstvá sa musia obmieňať. Nemôžeme mať stále ten istý tím. Je čas, aby viac príležitostí dostávali mladí hráči a získavali skúsenosti. Náš tím bol v Soči zložený dobre, no tento turnaj nám nevyšiel,“ pokračoval dvojnásobný vicemajster sveta.

Celé vystúpenie Slovákov sprevádzala nízka efektivita streľby, päť gólov v štyroch zápasoch sa výrazne podpísalo pod neúspešné výsledky. „Chápem, že gólov sme dali naozaj málo. Celkovo sme ako tím v ofenzíve ťahali za kratší koniec v porovnaní s ostatnými mužstvami. Ťažko povedať, či jeden strelec by urobil rozdiel,“ povedal Chára.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Nevydarené vystúpenia v základnej A-skupine olympijského turnaja mohli Slováci napraviť v utorok večer v existenčnom zápase proti Česku. O prehre zverencov charizmatického rodáka z moravských Klimkovic však rozhodli chyby v prvej tretine, ktorú prehrali 0:3. Už po druhom inkasovanom góle tréner Vůjtek predstúpil na striedačke pred hráčov a snažil sa im dohovoriť.

Obrazom: Utorňajšie zápasy o postup do štvrťfinále

„Chcel usporiadať náš herný systém. Neviem prečo, ale dovtedy sme boli stále pozadu. Keď sme začali hrať poriadne v druhej a tretej tretine, bol to úplne iný hokej. Proti Česku sme vôbec nezachytili začiatok a súper nám dal potom dva góly z presiloviek. Niečo také sa doháňa len veľmi ťažko,“ doplnil 36-ročný rodák z Trenčína Zdeno Chára.