Nikým nechcené potenie

Bez názvu
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 23. septembra (WBN/PR) – Ak budeme tvrdiť, že potenie nenávidí snáď každý, zrejme sa nenájde nikto, kto by to poprel. Túto nutnosť nášho organizmu naozaj neprijímame s nadšením, ba skôr naopak. Zápach a vlhkosť s potením súvisiace v nás totiž vyvolávajú pocity, v dôsledku ktorých by sme najradšej ostali v absolútnom spoločenskom ústraní. Tomu je už koniec!

Potenia sa treba ale aj zastať a povedať, že je súčasťou našich životov, a to dokonca veľmi potrebnou. Prostredníctvom neho sa totiž naše telo ochladzuje. Mokré fľaky na oblečení a zápach s potením súvisiaci však nie sú vôbec príjemnými sprievodnými javmi našich osobností a každý z nás sa im chce vyvarovať.

Ako? Jednoducho. Ak nechcete podstúpiť žiadny drastický zásah, akým je napríklad samotné odstránenie týchto potných žliaz, ale hľadáte riešenie vyslovene kozmetické, v tom prípade je tým jednoznačným používanie dezodorantov alebo antiperspirantov. Viete, aký je medzi nimi rozdiel? Dezodoranty bojujú proti zápachu, antiperspiranty proti vlhkosti. Dezodoranty znižujú mieru zápachu, avšak neredukujú množstvo potu. Antiperspiranty znižujú množstvo potu, čím sa znižuje alebo úplne zastavuje aj samotný zápach. V žiadnom prípade sa však antiperspirantov netreba báť, i keď zabraňujú poteniu, neohrozujú ochladzovanie organizmu! Netreba zabúdať, že v podpazuší máme len 1 % potných žliaz a výrobcovia týchto vzácnych pomôcok veria, že inde ako v podpazuší ich používať nemienime.

Bez názvu
Foto: Rexona

A tu nastáva otázka – čo je vhodné používať? Určite je ideálne siahnuť po kombinácii, teda dezodorantoch antiperspirantoch. Tí najaktívnejší z nás by určite mali siahnuť po kvalitných a overených dezodorantoch antiperspirantoch, ktoré sú aktívne minimálne 24 hodín a ktoré nám dovolia prekonať vlastné hranice. Pre našu pokožku príjemné a navyše plniace tieto atribúty sú dezodoranty antiperspiranty Rexona určené ako pre ženy, tak pre mužov. Dezodoranty antiperspiranty Rexona sú pripravené na všetky momenty, v ktorých je ochrana naozaj dôležitá. Preto obsahujú unikátne zloženie, ktoré aktivuje extra ochranu práve vo chvíli, keď ju najviac potrebujeme. Novinkou na trhu je Rexona Crystal Black, ktorá chráni vaše biele šaty pred bielymi škvrnami. Novinkou pre pánov je Rexona Men Lotus F1® Team inšpirovaná dynamickýcm dizajnom áut F1. Ide o špeciálnu a limitovanú edíciu.

Neviete si už dlhodobo ten pre seba správny antiperspirant nájsť? Zdá sa vám, že potrebujete ešte väčšiu silu? V tom prípade siahnite po novom rade pre dámy i pre pánov Rexona Maximum Protection. Antiperspiračný krém Rexona Maximum Protection obsahuje jedinečnú technológiu TRIsolidTM, vďaka ktorej poskytuje dvojnásobne vyššiu ochranu ako najpredávanejšie(1) antiperspiranty na trhu. Technológia TRIsolidTM kombinuje aktívnu antiperspiračnú zložku, mikrokapsule, ktoré účinne bojujú proti nepríjemnému zápachu a zložku na hydratáciu pokožky. Aktívna antiperspiračná zložka vo výrobkoch Rexona Maximum Protection reaguje s potom a vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje poteniu. Mikrokapsule uvoľňujú vôňu a počas celého dňa udržiavajú pocit sviežosti a čistoty, a to aj v momentoch stresu či rozrušenia. Hydratačná zložka zabezpečuje starostlivosť o pokožku a vďaka nej sú antiperspiranty Maximum Protection šetrné k pokožke podpazušia. Žiadny antiperspirant z radu Rexona Maximum Protection navyše neobsahuje alkohol a je účinný až 48 hodín.

Bez názvu
Foto: Rexona

Na dosiahnutie najuspokojivejšieho účinku je vhodné aplikovať Maximum Protection do podpazušia pred spaním. Počas odpočinku sú totiž potné kanáliky najmenej aktívne, vďaka čomu môžu antiperspiračné zložky lepšie preniknúť do pokožky a zaistiť čo najlepšiu ochranu pred potením. Aj napriek rannej sprche bude takto aplikovaný antiperspirant vysoko účinný počas celého dňa.

(1) 2x účinnejšia ako Dove Original antiperspirant dezodorant sprej

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom