Nitra je prvým finalistom Tipsport ligy, “vlci” ju v semifinále nezdolali ani raz

HOKEJ TL: ŽŽilina - Nitra
Útočník HK Nitra Judd Blackwater v súboji so Žilinčanom Máriom Grmanom za brankárom Tomášom Tomekom počas štvrtého semifinálového zápasu Tipsport ligy. Žilina, 8. apríl 2017. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry postúpili do finále play-off slovenskej Tipsport ligy 2016/2017, v sobotňajšom štvrtom zápase totiž zvíťazili v Žiline 4:3 a semifinálovú sériu hranú na štyri víťazstvá ovládli suverénne 4:0.

„Vlci“ vyhrali prvú tretinu 2:1, keď na úvodný zásah hosťujúceho Lukáša Paukovčeka odpovedali Tomáš Bokroš a Daniel Brejčák. Druhá tretina patrila jednoznačne úradujúcemu majstrovi – dvakrát sa presadil Marek Tvrdoň a jeden gól pridal Radoslav Macík. V tretej tretine domáci skorigovali zásluhou Václava Stupku, no predĺženie si už nevynútili.

Záverečnú časť stretnutia poznačili výtržnosti fanúšikov. Rozhodcovia museli dokonca prerušiť zápas po tom, ako delobuch zo sektora hostí zadymila štadión. Usporiadatelia následne za asistencie polície vykázali priaznivcov Nitry zo štadióna.

Tipsport liga – semifinále play-off

• štvrtý zápas (hralo sa na štyri víťazstvá)

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
– konečný výsledok série: 0:4, Nitra postúpila do finále

Góly: 9. T. Bokroš (Marek Hovorka, P. Rogoň), 19. D. Brejčák (Gmitter, P. Rogoň), 45. Stupka (Juraško, Marek Hovorka) – 5. L. Paukovček (Pupák, Bajtek), 26. M. Tvrdoň, 33. Macík, 39. M. Tvrdoň (Timotej Šille, Macík)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Mezei (Nitra) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lauff – Holienka, Tvrdoň, 2725 divákov

Žilina: T. Tomek – Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Kříž, J.E. Mendrej – Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, P. Rogoň – Prokop, E. Švec, Zlocha
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

• zdroj: RTVS

Andrej Kmeč (tréner Nitry): „V prvom rade sme šťastní, mužstvo ukázalo charakter a dokázalo postúpiť. Určite to nebolo jednoduché, Žilina má svoju kvalitu, keby mali v poriadku hráčov určite by séria nemala iba 4 zápasy. To čo sa dialo na tribúne nepatri k hokeju a ja som k tomu nemám čo vyjadrovať, ale je smutné, že raz platia také pravidlá a raz iné.“

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Škoda, že za stavu 2:1 sme spravili par chybičiek a stálo nás to góly. Nemali sme už fyzické ani psychické sily. Škoda, že sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale môžme odísť so vztýčenými hlavami. Športovo priznávam, že Nitra bola lepšia. Nie je však dôvod smútiť, skôr naopak. Máme bronzovú medailu a to je paráda. Chcem pochváliť chalanov za dobru sezónu.“