Nitra na úvod Tipsport ligy zvíťazila v repríze finále

HK Nitra – HC ´05 iClinic Banská Bystrica
Radoslav Macík z HK Nitra (vpravo) a brankár Jason Bacashihua z HC ´05 iClinic Banská Bystrica (vľavo) počas 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi HK Nitra – HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Nitra, 9. september 2016. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Úradujúci slovenský hokejový majster HK Nitra vstúpil do Tipsport ligy 2016/2017 domácim víťazstvom 4:3 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Úvodný súboj 1. kola bol reprízou finále uplynulej sezóny, Nitrania vtedy uspeli 4:2 na zápasy. V piatkovom dueli pod Zoborom sa ako prví tešili z gólu hostia, v 23. min sa presadil Tomáš Surový. O sedem minút neskôr síce vyrovnal Peter König, ale zásluhou presného zásahu Petra Kafku boli „barani“ pred druhou prestávkou opäť na koni.

V záverečnej časti hry sa nitrianskym účastníkom Ligy majstrov 2016/2017 podarilo otočiť skóre vo svoj prospech gólmi Michala Krištofa a Juraja Štefanku – 3:2. Stotri sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zvýšil Krištof na 4:2, Banskobystričania vzápätí už len skorigovali výsledok gólom Maxima Matuškina.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 1. kolo – piatok:

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 30. P. König (H. Ručkay, Kutálek), 42. M. Krištof, 54. J. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. M. Krištof (Kutálek, Mezei) – 23. T. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matuškin), 59. Matuškin (T. Surový, Kafka)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Tvrdoň, M. Orolin, 2791 divákov

Nitra: M. Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – Chalupa, Bene, Piačka

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Ťavoda, V. Mihálik, Ferleťák, Matuškin – Kafka, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Lamper, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Andrisík

Domáci hokejisti HC Košice zvíťazili 3:1 nad hráčmi HK Poprad. Popradčania udreli na ľade „oceliarov“ už v 3. min – Marek Zagrapan otvoril skóre. Košičania odpovedali o sedem minút neskôr presným zásahom Gabriela Spilara. Po polhodine hry strelil napokon víťazný gól Jakub Suja, v III. tretine spečatil košický triumf Dávid Šoltés.

HC Košice – HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Spilar (L. Nagy), 34. Suja (Šoltés, M. Dudáš), 43. Šoltés (P. Bartoš, Michalčin) – 3. Zagrapan (J. Brejčák, R. Suchý)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik – Korba, Smrek, 3268 divákov

Košice: Habal – M. Dudáš, Deyl, E. Šedivý, Michalčin, Šmach, L. Matejka, T. Klíma – L. Nagy, Suja, Spilar – M. Bartánus, R. Hruška, Bicek – Tibor Varga, Boltun, Hričina – P. Bartoš, J. Milý, Šoltés

Poprad: Fernström – Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Cutting, Pokovič, J. Brejčák, D. Šterbák – Lichanec, Zagrapan, Lapšanský – Tibenský, Troliga, Kroták – Výhonský, Ježek, Bondra – R. Václav, Matej Paločko, Vašaš

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš v pozícii nováčikov zvíťazili jednoznačne 7:2 na ľade MsHK Doxxbet Žilina. V prvej zostave Liptovského Mikuláša však nechýbali hráči s bohatými skúsenosťami: Karol Križan, Marek Uram, Jozef Stümpel, Martin Cibák či trojica Hunovcov – Richard, Róbert a Rudolf. Najviac zaujalo práve bratské trio v elitnej formácii: Hunovci získali celkovo sedem bodov a všetci skórovali, Richard dvakrát.

MsHK Doxxbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

Góly: 33. Holovič (Selan), 35. Stupka (Holovič, Handlovský) – 15. Stümpel (J. Faith, Kriška), 23. Róbert Huna, 29. Rudolf Huna (Richard Huna), 30. Kriška, 38. M. Sukeľ (Makovský), 50. Richard Huna (Róbert Huna, Rudolf Huna), 60. Richard Huna (M. Sukeľ)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Gavalier, 814 divákov

Žilina: T. Tomek – Cerenok, D. Brejčák, Tomáš Slovák, Kříž, Selan, Macejko, Gutwald, Drábek – Matis, Húževka, T. Sýkora – Stupka, Holovič, Handlovský – Švihálek, E. Švec, R. Konečný – O. Gmitter, Ondruš, Rogoň

Liptovský Mikuláš: Križan (54. A. Nagy) – Makovský, Mezovský, Burzala, T. Nádašdi, M. Šiška, Bobček, Piatka, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Števuliak – J. Faith, Stümpel, Kriška – A. Laco, Cibák, Kabáč

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili presvedčivo 5:1 nad hráčmi MHC Mountfield Martin. V 42. min viedli „vojaci“ už 4:0, až následne sa dočkali presného zásahu aj hostia z Martina. Dva góly si pripísal kanadský legionár Keven Veilleux. Za zmienku stoja aj štatistiky v súvislosti s trestami – rozhodcovia uložili celkovo 44 trestných minút, no v presilovkách sa skóre ani raz nezmenilo.

HK Dukla Trenčín – MHC Mountfield Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. J. Pardavý ml. (Michal Novák, Drgoň), 18. Tybor (J. Gašparovič, Albers), 25. R. Dlouhý (L. Novák), 42. Veilleux (Drgoň, Michal Novák), 49. Veilleux (Bohunický, Hatala) – 45. V. Bílek (Heizer, P. Koyš)

Vylúčení: 12:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Bednár, Gajan, 2121 divákov

Trenčín: Chábera – Drgoň, Michal Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda – L. Novák, R. Dlouhý, Marcel Hossa – J. Gašparovič, Michal Hlinka, Tybor – Sojčík, Veilleux, D. Novák – J. Pardavý ml., J. Švec, Briestenský

Martin: Dzubina – M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Rusina, Jendroľ, Vyskoč – P. Koyš, Heizer, V. Bílek – Murček, Galamboš, Pokrivčák – D. Rzavský, Dokšin, F. Nemček – Poliaček, Surovka, Ambroz

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 2:1 po predĺžení nad hráčmi HC Nové Zámky a víťazstvom vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže. V 17. min otvoril skóre zvolenský útočník Pavel Klhůfek, ktorý sa presadil v presilovke. Až v 59. min sa dočkali presného zásahu nováčikovia Tipsport ligy – rovnako v presilovke sa o prvý gól Nových Zámkov postaral Václav Čížek. V predĺžení sa hrdinom a autorom víťazného zásahu stal Klhůfek.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, B. Mráz), 64. Klhůfek (B. Mráz, Valenta) – 59. V. Čížek (F. Sandgren, Brabenec)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Výleta, Stanzel, 1380 divákov

Zvolen: S. Baroš – Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, D. Rehák, Hataš, M. Ivan – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – J. Majdan, L. Jurík, Obdržálek – P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga – Žilka, S. Petráš, Kelemen

Nové Zámky: M. Šimko – V. Čížek, F. Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Cardwell, Maier, Dubec, Tábi – M. Hudec, Brabenec, Semorád – L. Hvila, Kytnár, Fábry – Podstavek, R. Lelkeš, T. Török – Paulovič, Hegyi, Sucharda

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po 1. kole:

HK Orange 20 0 0 0 0 0 0 0 0:0 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Jozef StümpelKarol KrižanMarcel HossaMarek ZagrapanMartin CibákMichal HlinkaRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš SlovákTomáš Surový