Nitra opäť víťazne vo Fortuna lige, Slovan a Ružomberok remizovali na domácom trávniku

Zľava: Marin Ljubičič z 1. FK DAC 1904 Dunajská Streda a Peter Gál Andrezly z MFK Ružomberok počas futbalového zápasu 14. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Ružomberok, 28. október 2017. FOTO: SITA/Marek Mrviš

ŽILINA 28. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 v sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Úvodný gól duelu zaznamenal v 14. min z pokutového kopu Miroslav Káčer, v 90. min spečatil triumf domácich Samuel Mráz. Úradujúci majster sa po rozpačitom úvode sezóny dostal do dobrej formy, keď uspel v piatom ligovom zápase po sebe. Hostia nenadviazali na víťazstvo nad Slovanom Bratislava z minulého kola.

Michalovce si náskok udržali

Futbalisti Michaloviec na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Podbrezovej 2:1. Domáci sa v úvode zápasu dostali do početnej výhody, keď hosťujúci Ján Krivák zahral šestnástke rukou a inkasoval červenú kartu.

Následný pokutový kop s prehľadom premenil kapitán Zemplína Igor Žofčák. Druhý a napokon aj víťazný gól strelil o 11 minút neskôr Martin Koscelník. Hosťom sa podarilo ešte do polčasovej prestávky skorigovať zásluhou Viktora Jedináka. Michalovce si napokon tesný náskok ustrážili a zvíťazili prvýkrát po šiestich zápasoch, Podbrezová prehrala tretíkrát po sebe.

Siedma prehra Tatrana Prešov

Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad Tatranom Prešov 2:0. Oba góly padli až po prestávke, keď najprv v 66. min premenil pokutový kop Filip Balaj a o dve minúty neskôr potvrdil víťazstvo domáceho tímu Andrej Ivančík. Nitra v lige zvíťazila prvýkrát po piatich zápasoch, Prešovčania vo Fortuna Lige prehrali už siedmy zápas v rade.

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali s hráčmi FK Senica 2:2. Domáci zásluhou presnými zásahmi Borisa Sekuliča a Jakuba Mareša získali náskok 2:0, ale hostia hneď po prestávke dvoma gólmi v 46. a 49. minúte vyrovnať – presadili sa Denis Duga a Oliver Podhorin. Seničania si pripísali prvý bod po sedemzápasovej sérií prehier.

Ružomberok doma remizoval

Futbalisti MFK Ružomberok na domácom trávniku remizovali s hráčmi FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Skóre zápasu otvoril v 21. min prvým tohtosezónnym gólom v aktuálnej sezóne Marko Živkovič, ale domácim sa v závere zápasu podarilo vyrovnať vďaka premenenému pokutovému kopu Dominika Kružliaka. Ružomberok bodoval už v šiestich zápasoch za sebou a v tabuľke mu patrí šiesta priečka dva body za piatou Dunajskou Stredou.

Fortuna liga 2017/2018 – 14. kolo

• sobota:

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)
Gól: 14. Káčer (z pok. kopu), 90. S. Mráz, ŽK: 19. Chvátal, 68. Káčer, 86. Cociuc – 17. Karlík, 37. Gešnábel, 70. Sládek, rozhodovali: Vlk – Ádám, Perát, 2121 divákov

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Holúbek – Káčer, I. Díaz, Škvarka (79. Cociuc) – Špalek (65. Otubanjo), S. Mráz, L. Jánošík (90.+ Polievka)
Zlaté Moravce: Pavol Kováč – Záhumenský, Horník, Dobrotka, Chren – Karlík, Bariš (82. Roberto Baggio da Costa) – Gešnábel (46. Sládek), Mateus de Oliveira Silva, Ewerton Paixao da Silva – Ľ. Urgela

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)
Góly: 6. I. Žofčák (z pok. kopu), 17. Koscelník – 28. Jedinák, ŽK: 45.+ I. Žofčák, 55. Božok – 42. Kostelný, 89. Kopičár, ČK: 5. Krivák (Podbrezová), rozhodovali: D. Sedlák – F. Ferenc, Roszbeck

Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Kavka (86. M. Bednár), J. Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník, I. Žofčák, S. Danko, Božok (65. Regáli) – Sulley
Podbrezová: M. Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc – Turňa (29. Viazanko), I. Baéz, Kopičár, D. Leško, L. Djordjevič – Bernadina, Jedinák (29. Rendla)

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:2 (2:0)
Góly: 7. Sekulič, 33. J. Mareš (z pok. kopu) – 46. Duga, 49. Podhorin, ŽK: 25. Hološko – 22. Krč, rozhodovali: Ochotnický – Peter Kováč, Žákech, 481 divákov

Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Rundič, Chouchoumis (86. Tereščenko) – L. Droppa – Rabiu (63. Oršula), Holman – Hološko, J. Mareš, Čavrič (71. Kubík)
Senica: Plach – Otrísal, Podhorin, L. Lupták, Medveděv – Richtárech, Sarpei, Krč (74. Červeňák), Duga – A. Kováč (40. Ranko) – Smékal (85. Romulo)

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Góly: 21. M. Živkovič – 85. D. Kružliak (z pok. kopu), ŽK: 7. Haskič (Ružomberok), rozhodujú: Chmura – D. Hrčka, Borsányi, 1412 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo (80. Kunca), Jonec, Pikk (65. Sapara) – Qose, D. Kružliak, Kostadinov – E. Daniel, Haskič, Gál-Andrezly
Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Kalmár (57. B. Ľupták), Aluku – Divkovič, Pačinda (77. Ashiru), Vida (63. Koštrna)