Nitra postaví novú škôlku v areáli bývalých kasární, na projekt získala státisíce eur

škôlka, deti, materská škola
Povinná predškolská dochádzka by sa mala spustiť už budúci rok v septembri. Foto: ilustračné, Getty Images

NITRA 18. februára (WebNoviny.sk) – Výstavba novej Materskej školy Dobšinského v Nitre bude trvať rok, skončiť by sa mala v januári 2020.

V areáli bývalých kasární pod Zoborom ju vybuduje firma Inpek Holding, a.s., za 2 177 090 eur bez DPH. Mesto Nitra získalo na projekt vyše 916-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Nepostačujúca kapacita

Nová škôlka pomôže naplniť nepostačujúce kapacity v mestských predprimárnych zariadeniach. V Materskej škole Dobšinského vznikne 144 miest v šiestich triedach, každá trieda bude mať 24 detí.

Do 26 mestských materských škôl v Nitre zapísali rodičia minulý rok viac ako 2 600 detí. „Miesto sa ale nenašlo pre 150 detí. Časom sa počet neumiestnených detí znížil, keďže nie všetky zapísané deti do materských škôl nastúpili,“ spresnil odbor školstva, mládeže a športu na nitrianskej radnici.

Rozvoj kreativity

Nová škôlka vznikne prestavbou a prístavbou objektu, ktorý sa nachádza v areáli bývalých kasární. Projekt zahŕňa aj nové vnútorné vybavenie, vybudovanie jedálne, ihriska s hracími prvkami, nákup nábytku a hračiek.

Súčasťou projektu bude aj spevnenie okolitých plôch pre dopravnú obsluhu a peších či rozšírenie verejného osvetlenia,“ informoval investičný odbor na nitrianskej radnici.

Okrem bežných činností sa tu budú škôlkari v zvýšenej miere venovať umeleckým aktivitám. „Zameranie materskej školy bude aj na rozvoj oblastí kreatívneho priemyslu – konkrétne na výtvarné, hudobné a dramatické umenie, ale tiež na umelecké, tradičné a ľudové remeslá,“ doplnil odbor školstva, mládeže a športu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom