Nitra prehrala 1:5, nováčik Tipsport ligy nestačil na Košice

Peter Ordzovenský
Obranca HK Nitra Peter Ordzovenský. Foto: SITA/Martin Havran

NOVĚ ZÁMKY 20. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice si odviezli tri body z Nových Zámkov, kde zdolali domáceho nováčika najvyššej slovenskej súťaže tesne 2:1. Víťazný gól dosiahol skúsený Jiří Bicek, ktorý v 21. min poistil vedenie hostí. Novozámčania vzápätí skorigovali Konstom Mäkinenom, ale v ďalšej viac ako polovici duelu už nedokázali prekonať brankára Vladislava Habala. Košičania si tretím triumfom za sebou poistili 2. priečku, novozámockí hráči okupujú 9. pozíciu.

„Vlci“ pod Pustým hradom nehrýzli

Úradujúci hokejový vicemajster Banská Bystrica uspel na ľade Martina 3:0. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine po zásahu Dávida Buca. Na ďalšie góly si museli diváci počkať až do záverečného dejstva. V ňom sa však presadili opäť iba „barani“ – najprv skóroval Jordan Hickmott a na konečných 3:0 upravil Tomáš Surový. Martinčania prehrali prvýkrát po troch zápasoch, Banská Bystrica vedie ligovú tabuľku s náskokom štyroch bodov pred Košicami.

Zvolenčania triumfovali nad „vlkmi“ zo Žiliny hladko 5:1. Domáci pod Pustýmhradom absolútne ovládli prvé dve tretiny duelu, keď postupne skórovali Martin Ďaloga, Ivan Jakubík, Pavel Klhůfek, Lukáš Jurík a Miloš Kelemen. V záverečnej časti zápasu už domáci gól nepridali. Naopak, čestný presný zásah hostí zaznamenal v presilovej hre Rastislav Konečný. Žilina je v tabuľke na štvrtom mieste, Zvolen je piaty. Obe družstvá od seba delí jediný bod.

HK Orange 20 16 1 0 0 0 0 15 14:66 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Predĺženie v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na vlastnom štadióne nad HK Nitra 5:1. Úradujúci slovenský majster sa v 7. min ujal vedenia gólom Mitcha Versteega, ale do konca stretnutia sa už strelecky nepresadil. V drese domácich exceloval Marcel Hossa, ktorý dosiahol hetrik. Niekdajší slovenský reprezentant strelil v uplynulých dvoch dueloch päť gólov. Okrem Hossu si presné zásahy za Duklu pripísali Denis Hudec a Lukáš Kozák. Trenčín po sérii nepriaznivých výsledkov v ostatných dvoch zápasoch zvíťazil a v tabuľke mu patrí ôsme miesto s trojbodovým náskokom. Nitra až do stretnutia s Trenčínom ťahala trojzápasovú sériu výhier, v tabuľke Tipsport ligy je na treťom mieste.

Nováčik z Liptovského Mikuláša vyhral nad trápiacim sa Popradom 4:3 po predĺžení. „Kamzíci“ sa ujali vedenia v prvej tretine po góle Dávida Bondru. V druhom dejstve Liptáci priebežne otočili po zásahoch Martinov Krišku a Cibáka. Do tretej časti sa však išlo za nerozhodného stavu, keď vyrovnal Marek Zagrapan. V záverečnej tretine priblížil Poprad k trom bodom Samuel Mlynarovič – 3:2, ale 144 sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia Matúš Sukeľ. V ňom rozhodol o troch bodoch pre domácich svojím druhým gólom v zápase Cibák. Poprad neuspel v treťom zápase po sebe a s mankom štyroch bodov na Nové Zámky okupuje posledné miesto v tabuľke.

Tipsport liga 2016/2017 – 22. kolo – nedeľa:

HC Nové Zámky – HC Košice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 25. Mäkinen (Kytnár, Fábry) – 13. Suja (M. Dudáš, Bicek), 21. Bicek (E. Šedivý)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Oskirko, Müllner – Stanzel, Jobbágy

Nové Zámky: Škorvánek – Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Bahenský, Brabenec, Saarinen – M. Hudec, Pitule, Čaládi – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

Košice: Habal – Deyl, Vašíček, L. Matejka, Šmach, M. Dudáš, Pavúk – E. Šedivý, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – P. Bartoš, T. Klíma, Tibor Varga – Šoltés, R. Hruška

MHC Martin – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Buc (Hickmott, Maione), 46. Hickmott (T. Surový, Maione), 55. T. Surový (Maione)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Junek, Krajčík, 2250 divákov

Martin: Corbeil – M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, M. Leško, Pulli, Michalčin – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, R. Varga – Kadura, Murček, Dokšin – Poliaček, Jurášek, Rusina

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, J. Bezúch, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – R. Tománek, Sarault, Lunter – Lamper, M. Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Róth

HKM Zvolen – MsHK Doxxbet Žilina 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Martin Ďaloga (Andersons, Plechanov), 13. Jakubík (J. Žilka, Andersons), 19. Klhůfek (Hraško, Zuzin), 30. L. Jurík (J. Majdan, Kelemen), 35. Kelemen (J. Majdan, L. Jurík) – 54. R. Konečný (E. Švec, Marek Hovorka)

Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Majling – Šefčík, Kollár, 1081 divákov

Zvolen: S. Baroš – M. Novák, Hraško, D. Krejči, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, M. Ivan – Puliš, Zuzin, Klhůfek – Kelemen, L. Jurík, J. Majdan – J. Žilka, Jakubík, Martin Ďaloga – Šimíček, Iždinský, Dubeň

Žilina: T. Tomek (21. Mikoláš) – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, Rogoň – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Váňa

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Marcel Hossa (Síkela), 17. Denis Hudec (Bohunický), 26. Marcel Hossa (L. Kozák, J. Ručkay), 28. L. Kozák (J. Ručkay), 54. Marcel Hossa (Holenda, L. Kozák) – 7. M. Versteeg (Marek Slovák)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: M. Versteeg (Nitra) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Novák – Valo, Kacej, 2063 divákov

Trenčín: Kutej – Bohunický, Jáchym, L. Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík, Drgoň – Marcel Hossa, Ölvecký, J. Ručkay – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – D. Novák, Šimun, Síkela – Briestenský, J. Švec

Nitra: Michal Valent (26. Foltán) – M. Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, Rais, F. Kuzma, P. König – Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay – D. König, Krištof, J. Štefanka – J. Šiška, Paukovček, Macík – Bajtek, Ondrušek, S. Chalupa

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 26. Kriška (Richard Huna, T. Nádašdi), 30. Cibák (Burzala, Rudolf Huna), 58. M. Sukeľ (M. Uram), 62. Cibák (Števuliak) – 11. D. Bondra (Ježek, Bagin), 36. Zagrapan (Lapšanský, L. Hvila), 42. Mlynarovič (B. Rapáč, Kurali)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach – Gajan, Gavalier, 1620 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Kadlubiak, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Cibák, Piatka – Kabáč, Stümpel, Števuliak

Poprad: Pajpach – Š. Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, J. Brejčák, Bagin, Dinda, Lubor Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, B. Rapáč – Abramov, Ježek, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, M. Paločko

Viac k osobe Jiří BicekLukáš KozákMarcel HossaMarek HovorkaMarek ZagrapanMatúš SukeľRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Surový