Nitra si poradila s Martinom, Trenčín vyhral u 'baranov'

HK Nitra - MHC Martin
Samuel Chalupa z HK Nitra (vľavo) a brankár Christián Pavlas z MHC Martin (vpravo) počas 25. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi HK Nitra – MHC Martin. Nitra, 2. december 2016. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 2. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola Tipsport ligy nad Martinom 3:0. Majster raz skóroval v každej tretine a brankár Michal Valent si udržal čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 24 pokusov súpera.

Pred stretnutím sa domáci HK rozlúčil s jedným zo strojcov majstrovského úspechu Davidom Lalibertém, ktorý pre zdravotné problémy už vo veku 30 rokov ukončil kariéru. Nitrania si plným ziskom upevnili 3. priečku v tabuľke, Martin je siedmy.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 25. kolo – piatok:

HK Nitra – MHC Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. J. Štefanka (Rais), 39. Ondrušek (S. Chalupa, P. König), 51. Rais (Macík, Mezei)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Müllner – J. Tvrdoň, Vyšný, 2817 divákov

Nitra: Michal Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Kuzma, Pupák, Bene, P. König – Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay – D. König, Krištof, J. Štefanka – Bajtek, L. Paukovček, Macík – Piačka, Ondrušek, S. Chalupa

Martin: Ch. Pavlas – Brňák, Bačik, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, Markovič – Pokrivčák, Murček, R. Varga – Dírer, A. Jurášek, Upitis

Marcel Hossa 30 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o víťazstve hokejistov Trenčína na ľade Banskej Bystrice 3:2. Dukla zaostávala 0:1 aj 1:2, keď oba góly domácich dosiahol Tomáš Surový. Líder tabuľky napriek druhej prehre po sebe zostal na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Košicami, ktoré však majú o zápas menej. Trenčínu patrí 5. priečka.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 18. T. Surový (Hickmott, Wishart), 35. T. Surový (Maione) – 27. Sojčík, 47. R. Dlouhý (Síkela), 65. Marcel Hossa (Drgoň)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Šefčík, Kacej, 2263 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, M. Rosandič, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, M. Češík, Matoušek – Truchno, Sarault, R. Tománek

Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, J. Danko, Hatala, Šefčík, Ďurkech – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay – R. Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Hokejisti Popradu deklasovali Zvolen 6:1. Základy svojho úspechu položili „kamzíci“ už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. O poltucet gólov sa podelilo šesť rôznych strelcov, čestný úspech hostí dosiahol v 26. min Krejči.

Popradčania sa trojbodovým zásahom odrazili od dna tabuľky, kde už sú Nové Zámky. Zvolenčania neodčinili štvrtkovú nečakanú prehru na ľade HK Orange 20 1:2.

HK Poprad – HKM Zvolen 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Kroták (Mlynarovič, L. Hvila), 16. Vašaš (D. Bondra, Troliga), 16. Lapšanský (Henderson, Zagrapan), 25. Š. Fabian (Lapšanský, Henderson), 41. Suchý (Kroták, J. Brejčák), 48. L. Hvila (Mlynarovič, J. Brejčák) – 26. D. Krejči (S. Baroš)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Riš, 1043 divákov

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Suchý, A. Ježek, Dinda, Bagin, Lubor Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Vašaš, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, Hraško, Valenta, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Iždinský, Dubeň – L. Novák, B. Mráz, Klhůfek – Zuzin, Puliš, J. Majdan – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – Šimíček, Jakubík

V súboji nováčikov sa z víťazstva nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení tešili hokejisti domáceho Liptovského Mikuláša. O ich triumfe rozhodol v 18. sekunde pridanej päťminútovky 44-ročný krídelník Marek Uram. Hostia si síce z Liptova odniesli bod, ale v tabuľke im patrí posledné 10. miesto. Liptovskomikulášania vyhrali druhý raz po sebe za dva body a sú na 5. priečke.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 23. Števuliak (Cibák, Uhrík), 61. M. Uram (T. Nádašdi, M. Sukeľ) – 20. Čaládi (J. Tibenský, Pitule)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Rudolf Huna OT 10 min – Cardwell OT 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Gavalier, Bednár, 1050 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Cibák, Števuliak – Kabáč, Stümpel, Brezniak

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandgren, Maier, Mäkinen – Bahenský, Brabenec, Dominik Rehák – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – Čaládi, Pitule, J. Tibenský – Lelkeš, Dubec

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 25. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.