FUTBAL FL: Bratislava - Ružomberok
1
Vasil Božikov z ŠK Slovan (v popredí) a Dalibor Takáč z MFK Ružomberok počas futbalového zápasu 16. kola jesennej časti Fortuna ligy 2018/2019 medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 24. november 2018. Foto: SITA/Braňo Bibel.
24. 11. 2018 16:35 FutbalSlovenskoFutbal z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Aktualizované: Nitra šokovala Spartak dvomi gólmi, Slovan získal bod a Podbrezová prehrala

• aktualizované 24.novembra o 17:50

TRNAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti slovenského šampióna FC Spartak Trnava prehrali v zápase 16. kola Fortuna ligy 2018/2019 s hráčmi FC Nitra 2:3. Hostia viedli v „malom Ríme“ od 6. min, keď si dal vlastný gól Trnavčan Oliver Janso.

Jubilejný zápas

„Andeli“ po zmene strán zvrátili skóre vo svoj prospech po zásahoch legionárov Vachtanga Čanturišviliho a Kubilaya Yilmaza, no posledné slovo v zápase mala Nitra. Keď sa už zdalo, že Trnavčania oslávia jubilejný 800. zápas v najvyššej slovenskej súťaži víťazne, na začiatku nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Abdulrahman Taiwo a v 96. min rozhodol o výhre hostí Jaroslav Machovec.

Slovan Bratislava doma na Pasienkoch remizoval s Ružomberkom 1:1 a v aktuálnom ročníku sú naďalej bez prehry. Hostia sa ujali vedenia koncom prvého polčasu, keď sa v drese „ruže“ presadil Kristi Qose. „Belasím“ sa po zmene strán napriek hernej prevahe podarilo iba vyrovnať, keď jediná strela domácich do priestoru bránky v druhom polčase od Dávida Holmana zo 75. min skončila za bránkovou čiarou.

Druhýkrát v sezóne bez gólu

Futbalisti Dunajskej Stredy remizovali s Trenčínom 0:0. Domáci mali počas zápasu územnú i streleckú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať brankára Libora Hrdličku. Od 18. minúty hrali presilovku po vylúčení Erhana Mašoviča, dostali sa k sedemnástim streleckým pokusom, no skóre zostalo nezmenené.

Smolu mali domáci najmä v 70. minúte, keď Christián Herc opečiatkoval žrď súperovej bránky. Dunajská Streda len druhýkrát v sezóne vyšla strelecky naprázdno a nedokázala tak znížiť šesťbodové manko na bratislavský Slovan na čele tabuľky. Naopak, Trenčín po siedmich prehrách bodoval a so ziskom 18 bodov mu patrí ôsma priečka.

Výborný záver na Záhorí

FK Senica v rámci 16. kola Fortuna ligy podľahla svojmu súperovi MFK Zemplín Michalovce na domácej pôde 2:4. V prvom polčase sa už po deviatich minútach hry presadil Cheick Alan Diarra a poslal hostí z východu do vedenia.

Dva góly stihol za Seničanov do prestávky streliť Roberto Dias, na druhej strane sa však pred jeho druhým presným zásahom presadil aj Peter Kolesár a do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase sa až v posledných šiestich minútach zrodili dva góly hostí, ktoré rozhodli o ich víťazstve. Víťazný presný zásah sa podarilo streliť striedajúcemu Sadamovi Sulleyovi v 84 min. Výhru Michaloviec poistil o tri minúty neskôr Lazarus Rota.

Strata víťaznej série

Futbalisti Serede na trávniku v Nitre remizovali s hráčmi Žiliny 1:1. V prvom polčase poslal zverencov trénera Jaroslava Kentoša do vedenia Jaroslav Mihalík, ktorý sa v 26. min presadil po prihrávke Michala Škvarku.

Žilinčanom sa však nepodarilo natiahnuť sériu piatich víťazstiev v rade vo všetkých súťažiach, keď po zmene strán zariadil remízu Denis Ventúra. Sereď v domácom prostredí v aktuálnom ročníku nebodovala iba raz, keď 25. augusta podľahla Podbrezovej 1:2. Domáci po dnešnom dueli nenašli v lige premožiteľa v piatich stretnutiach v sérii, Žilinčania ťahajú sériu deviatich ligových duelov bez prehry.

Dlhé čakanie na výhru

Futbalisti Zlatých Moraviec zvíťazili na vlastnom trávniku nad Podbrezovou tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 18. min Ewerton Paixao da Silva, ktorý technickou strelou spoza šestnástky prekonal Martina Kuciaka v bránke hostí.

Zlaté Moravce v lige zvíťazili po deviatich stretnutiach, keď predtým sa z víťazstva tešili ešte 25. augusta proti Michalovciam (2:0). Na druhej strane, hráči Podbrezovej vo Fortuna lige prehrali už šiesty zápas v sérii.

Fortuna liga 2018/2019

• 16. kolo

FC Spartak Trnava – FC Nitra 2:3 (0:1)
Góly: 56. Čanturišvili, 58. K. Yilmaz – 6. Janso (vlastný), 90.+ Abdulrahman Taiwo, 90.+ Machovec, ŽK: 38. Ghorbani, 42. Grendel, 86. Kulhánek – 55. A, Fábry, 63. Machovec, ČK: 90.+ Grendel (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Ziemba – B. Hancko, Benko

Trnava: Chudý – M. Oravec, Martin Tóth, Greššák, Janso (35. Ghorbani) – Schirtladze (89. L. Lupták), Kulhánek – Jirka, Grendel, Čanturišvili – K. Yilmaz (81. Miesenböck)
Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec – Šimončič (61. Chobot), Charizopulos – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (61. Machovec)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 75. Holman – 44. Qose, ŽK: 66. J. Maslo, 90. R. Kružliak, 90.+ Macík (všetci Ružomberok), rozhodovali: Glova – Bobko, Ádám, 500 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (89. Saláta), De Kamps (66. V. Savičevič) – Dražič (79. D. Strelec), Holman, Moha – Čavrič
Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, J. Maslo, F. Twardzik- Qose, M. Kochan – Gál-Andrezly, D. Takáč (77. Mustedanagič), T. Kostadinov (89. Kmeť) – Gerec (82. R. Kružliak)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 0:0
ŽK: 49. M. Šulek, 58. Yem, 61. Skovajsa, 73. Hrdlička, ČK: 18. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Chmura – Vorel, Roszbeck, 7777 divákov

Dunajská Streda: Jedlička – M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis (86. Bilenkyj) – M. Bednár (62. Šatka) – Divkovič (74. Tretiakov), Herc, Kalmár, K. Vida – Bayo
Trenčín: Hrdlička – Yem, M. Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – Van Arnhem, Corryn (76. Paur) – Bukari (25. Kleščík), Antonio Mance (60. Čatakovič), Sleegers

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 2:4 (2:2)
Góly: 17. a 39. R. Dias – 9. Ch. Diarra, 36. P. Kolesár, 84. Sulley, 87. Rota, ŽK: 72. Nirennold – 85. Rota, rozhodovali: Marhefka – M. Štrbo, E. Weiss, 470 divákov

Senica: Taborda – J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah (46. Nirennold) – Deretti, Tešija, Petshi, Zezinho – Castaňeda (68. Solano), Azankpo
Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko – Turík, Ch. Diarra (90. Kurminowski), S. Danko, I. Žofčák, P. Kolesár (80. Grič) – Vaščák (76. Sulley)

ŠKF iClinic Sereď – MŠK Žilina 1:1 (0:1) – hralo sa v Nitre
Góly: 54. D. Ventúra – 26. J. Mihalík, ŽK: 30. Ulrich, 42. Ľ. Michalík, 81. Baéz, 88. D. Ventúra – 45.+ Fazlagič, 83. Škvarka, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Poláček, 384 divákov

Sereď: Penksa – Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko – Baéz, D. Ventúra – Gatarič, Richnák (87. Bilas), Ulrich (85. Ondong-Mba) – Morong (90.+ Mečiar)
Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka – Káčer, Fazlagič (71. Pečovský), Škvarka – J. Mihalík (78. Holúbek), Boženík (85. F. Balaj), I. Díaz

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 18. Ewerton, ŽK: 26. Richtárech, 75. Čögley, 82. Banovič, 88. Karlík, 90.+ Duga – 15. Obročník, 36. A. Mojžiš, 78. Podstavek, 90.+ Magda, rozhodovali: J. Pavlík – P. Kováč, Žákech

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč – Čögley, Práznovský, Banovič, M. Chren – Richtárech, Karlík – Dimitrijevič (81. Duga), Ewerton (89. Udeh), Brašeň – J. Švec (69. Ľ. Urgela)
Podbrezová: M. Kuciak – Magda, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš – Viazanko (68. Lepieš), Obročník, J. Sedláček, D. Leško – Voško (68. Matúš Mikuš), Bernadina

12. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 16 3 2 11 14:29 11

Video: Dúbravka pochválil zakončenie Schicka, českú bránku zo Slovákov ohrozil iba Hamšík Mali by sme byť na seba hrdí, vraví holandský kapitán Van Dijk po postupe v Lige národov

Pozor na výhražnú správu na Facebooku, žiadne peniaze neplaťte Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Sagan má pred majstrovstvami sveta silného vyzývateľa, Lucenko si po Arctic Race of Norway verí Foto: Motocyklista nezvládol zákrutu a vyletel z cesty, polícia hľadá svedkov nehody Minimálna mzda nedokáže pokryť každodenné potreby, odborári podporujú zvýšenie nad hranicu 600 eur