Aktualizované: Nitra šokovala Spartak dvomi gólmi, Slovan získal bod a Podbrezová prehrala

FUTBAL FL: Bratislava - Ružomberok
Vasil Božikov z ŠK Slovan (v popredí) a Dalibor Takáč z MFK Ružomberok počas futbalového zápasu 16. kola jesennej časti Fortuna ligy 2018/2019 medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 24. november 2018. Foto: SITA/Braňo Bibel.
  • aktualizované 24.novembra o 17:50

TRNAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti slovenského šampióna FC Spartak Trnava prehrali v zápase 16. kola Fortuna ligy 2018/2019 s hráčmi FC Nitra 2:3. Hostia viedli v „malom Ríme“ od 6. min, keď si dal vlastný gól Trnavčan Oliver Janso.

Jubilejný zápas

„Andeli“ po zmene strán zvrátili skóre vo svoj prospech po zásahoch legionárov Vachtanga Čanturišviliho a Kubilaya Yilmaza, no posledné slovo v zápase mala Nitra. Keď sa už zdalo, že Trnavčania oslávia jubilejný 800. zápas v najvyššej slovenskej súťaži víťazne, na začiatku nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Abdulrahman Taiwo a v 96. min rozhodol o výhre hostí Jaroslav Machovec.

Slovan Bratislava doma na Pasienkoch remizoval s Ružomberkom 1:1 a v aktuálnom ročníku sú naďalej bez prehry. Hostia sa ujali vedenia koncom prvého polčasu, keď sa v drese „ruže“ presadil Kristi Qose. „Belasím“ sa po zmene strán napriek hernej prevahe podarilo iba vyrovnať, keď jediná strela domácich do priestoru bránky v druhom polčase od Dávida Holmana zo 75. min skončila za bránkovou čiarou.

Druhýkrát v sezóne bez gólu

Futbalisti Dunajskej Stredy remizovali s Trenčínom 0:0. Domáci mali počas zápasu územnú i streleckú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať brankára Libora Hrdličku. Od 18. minúty hrali presilovku po vylúčení Erhana Mašoviča, dostali sa k sedemnástim streleckým pokusom, no skóre zostalo nezmenené.

Smolu mali domáci najmä v 70. minúte, keď Christián Herc opečiatkoval žrď súperovej bránky. Dunajská Streda len druhýkrát v sezóne vyšla strelecky naprázdno a nedokázala tak znížiť šesťbodové manko na bratislavský Slovan na čele tabuľky. Naopak, Trenčín po siedmich prehrách bodoval a so ziskom 18 bodov mu patrí ôsma priečka.

Výborný záver na Záhorí

FK Senica v rámci 16. kola Fortuna ligy podľahla svojmu súperovi MFK Zemplín Michalovce na domácej pôde 2:4. V prvom polčase sa už po deviatich minútach hry presadil Cheick Alan Diarra a poslal hostí z východu do vedenia.

Dva góly stihol za Seničanov do prestávky streliť Roberto Dias, na druhej strane sa však pred jeho druhým presným zásahom presadil aj Peter Kolesár a do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase sa až v posledných šiestich minútach zrodili dva góly hostí, ktoré rozhodli o ich víťazstve. Víťazný presný zásah sa podarilo streliť striedajúcemu Sadamovi Sulleyovi v 84 min. Výhru Michaloviec poistil o tri minúty neskôr Lazarus Rota.

Strata víťaznej série

Futbalisti Serede na trávniku v Nitre remizovali s hráčmi Žiliny 1:1. V prvom polčase poslal zverencov trénera Jaroslava Kentoša do vedenia Jaroslav Mihalík, ktorý sa v 26. min presadil po prihrávke Michala Škvarku.

Žilinčanom sa však nepodarilo natiahnuť sériu piatich víťazstiev v rade vo všetkých súťažiach, keď po zmene strán zariadil remízu Denis Ventúra. Sereď v domácom prostredí v aktuálnom ročníku nebodovala iba raz, keď 25. augusta podľahla Podbrezovej 1:2. Domáci po dnešnom dueli nenašli v lige premožiteľa v piatich stretnutiach v sérii, Žilinčania ťahajú sériu deviatich ligových duelov bez prehry.

Dlhé čakanie na výhru

Futbalisti Zlatých Moraviec zvíťazili na vlastnom trávniku nad Podbrezovou tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 18. min Ewerton Paixao da Silva, ktorý technickou strelou spoza šestnástky prekonal Martina Kuciaka v bránke hostí.

Zlaté Moravce v lige zvíťazili po deviatich stretnutiach, keď predtým sa z víťazstva tešili ešte 25. augusta proti Michalovciam (2:0). Na druhej strane, hráči Podbrezovej vo Fortuna lige prehrali už šiesty zápas v sérii.

Fortuna liga 2018/2019

• 16. kolo

FC Spartak Trnava – FC Nitra 2:3 (0:1)
Góly: 56. Čanturišvili, 58. K. Yilmaz – 6. Janso (vlastný), 90.+ Abdulrahman Taiwo, 90.+ Machovec, ŽK: 38. Ghorbani, 42. Grendel, 86. Kulhánek – 55. A, Fábry, 63. Machovec, ČK: 90.+ Grendel (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Ziemba – B. Hancko, Benko

Trnava: Chudý – M. Oravec, Martin Tóth, Greššák, Janso (35. Ghorbani) – Schirtladze (89. L. Lupták), Kulhánek – Jirka, Grendel, Čanturišvili – K. Yilmaz (81. Miesenböck)
Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec – Šimončič (61. Chobot), Charizopulos – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (61. Machovec)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 75. Holman – 44. Qose, ŽK: 66. J. Maslo, 90. R. Kružliak, 90.+ Macík (všetci Ružomberok), rozhodovali: Glova – Bobko, Ádám, 500 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (89. Saláta), De Kamps (66. V. Savičevič) – Dražič (79. D. Strelec), Holman, Moha – Čavrič
Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, J. Maslo, F. Twardzik- Qose, M. Kochan – Gál-Andrezly, D. Takáč (77. Mustedanagič), T. Kostadinov (89. Kmeť) – Gerec (82. R. Kružliak)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 0:0
ŽK: 49. M. Šulek, 58. Yem, 61. Skovajsa, 73. Hrdlička, ČK: 18. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Chmura – Vorel, Roszbeck, 7777 divákov

Dunajská Streda: Jedlička – M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis (86. Bilenkyj) – M. Bednár (62. Šatka) – Divkovič (74. Tretiakov), Herc, Kalmár, K. Vida – Bayo
Trenčín: Hrdlička – Yem, M. Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – Van Arnhem, Corryn (76. Paur) – Bukari (25. Kleščík), Antonio Mance (60. Čatakovič), Sleegers

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 2:4 (2:2)
Góly: 17. a 39. R. Dias – 9. Ch. Diarra, 36. P. Kolesár, 84. Sulley, 87. Rota, ŽK: 72. Nirennold – 85. Rota, rozhodovali: Marhefka – M. Štrbo, E. Weiss, 470 divákov

Senica: Taborda – J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah (46. Nirennold) – Deretti, Tešija, Petshi, Zezinho – Castaňeda (68. Solano), Azankpo
Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko – Turík, Ch. Diarra (90. Kurminowski), S. Danko, I. Žofčák, P. Kolesár (80. Grič) – Vaščák (76. Sulley)

ŠKF iClinic Sereď – MŠK Žilina 1:1 (0:1) – hralo sa v Nitre
Góly: 54. D. Ventúra – 26. J. Mihalík, ŽK: 30. Ulrich, 42. Ľ. Michalík, 81. Baéz, 88. D. Ventúra – 45.+ Fazlagič, 83. Škvarka, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Poláček, 384 divákov

Sereď: Penksa – Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko – Baéz, D. Ventúra – Gatarič, Richnák (87. Bilas), Ulrich (85. Ondong-Mba) – Morong (90.+ Mečiar)
Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka – Káčer, Fazlagič (71. Pečovský), Škvarka – J. Mihalík (78. Holúbek), Boženík (85. F. Balaj), I. Díaz

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 18. Ewerton, ŽK: 26. Richtárech, 75. Čögley, 82. Banovič, 88. Karlík, 90.+ Duga – 15. Obročník, 36. A. Mojžiš, 78. Podstavek, 90.+ Magda, rozhodovali: J. Pavlík – P. Kováč, Žákech

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč – Čögley, Práznovský, Banovič, M. Chren – Richtárech, Karlík – Dimitrijevič (81. Duga), Ewerton (89. Udeh), Brašeň – J. Švec (69. Ľ. Urgela)
Podbrezová: M. Kuciak – Magda, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš – Viazanko (68. Lepieš), Obročník, J. Sedláček, D. Leško – Voško (68. Matúš Mikuš), Bernadina