Nitra strelila Zvolenu v šlágri Tipsport ligy päť gólov, Košice si udržali vedúcu pozíciu

Nitra - Zvolen
Situácia pred bránou HKM Zvolen počas hokejového zápasu 32. kola Tipsport ligy medzi HK Nitra – HKM Zvolen. Nitra, 19. december 2018. Foto: SITA/Martin Havran

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 19. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v stredajšom zápase 32. kola Tipsport ligy 2018/2019 s hráčmi Popradu, v Spišskej Novej Vsi im podľahli 4:5 po samostatných nájazdoch. „Liptáci“ vstúpili do stretnutia lepšie a už v 11. min viedli presným zásahom Rudolfa Hunu.

Na 2:0 zvýšil ešte počas prvej tretiny Martin Kriška. Hostia odpovedali v druhej časti gólom Martina Belluša, ale domáci získali späť dvojgólové vedenie zásluhou Tomáša Nádašdiho v 34. min. Za „kamzíkov“ vzápätí skorigoval Marcel Petran a na 3:3 v 50. min vyrovnal Patrik Svitana. Keď na zásah Patrika Števuliaka reagoval Radoslav Macík gólom 9 sekúnd pred treťou sirénou, muselo sa predlžovať. Rozhodli až v nájazdoch a v nich zásah Belluša.

Majster vyhral nad Novými Zámkami

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili 6:3 nad Novými Zámkami. Prvý gól síce dosiahli v 5. min hostia zásluhou Adam Zbořila, domáci „barani“ sa ešte pred prvou prestávkou dostali do najtesnejšieho vedenia, ktoré v druhej tretine zvýšil na 4:1.

V tretej dvadsaťminútovke si už víťazstvo ustrážili a pripísali do tabuľky tri body. V hodnotení sú na druhom mieste len bod za vedúcimi Košicami.

Košice rozhodli proti Žiline v predĺžení

Hokejisti Košíc získali na ľade Žiliny dva body za triumf 2:1 po predĺžení. V prvých dvoch tretinách gól nepadol.

Skóre duelu otvoril až v 45. min domáci obranca René Piegl. O päť minút za Košice vyrovnal v presilovke líder produktivity celej súťaže Ladislav Nagy. V predĺžení druhý bod pre „oceliarov“ zariadil Petr Kafka. Košičania na čele tabuľky majú náskok jedného bodu pred druhou Banskou Bystricou.

Trenčín s Miškovcom nezaváhal

Hokejisti Trenčína doma zvíťazili 3:1 nad maďarským Miškovcom. V prvej tretine skóroval iba domáci Jozef Švec, za hostí vyrovnal na 1:1 Nikandrosz Galanisz.

Najtesnejší náskok vrátil Dukle v 30. min obranca Adam Špankovič a konečnú podobu výsledku dal Peter Sojčík v 51. min. Trenčania sa ziskom troch bodov prepracovali v tabuľke TL na šieste miesto o skóre pred Nové Zámky, Miškovec je priebežne ôsmy.

Šláger pre Nitru

Stredajší šláger 32. kola hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 lepšie zvládli hráči domácej Nitry, ktorí v priamom súboji 4. miesto tabuľky zdolali Zvolen 5:2.

Na zásah domáceho Lana Scheidla odpovedal Peter Šišovský. Nitra rozhodla o triumfe v druhej tretine gólmi Graema McCormacka, Judda Blackwatera a opäť Scheidla. Potom síce hostia skorigovali zásluhou zásahu Marka Frasera, ale konečnú podobu výsledku dal Blackwater. Nitra sa v tabuľke TL dostala pred Zvolen na štvrtú priečku.

Plný bodový zisk Detvy v Budapešti

Hokejisti Detvy získali na ľade maďarského tímu MAC Budapešť všetky tri body za tesný triumf 4:3. Na prvý zásah domáceho Camerona Burta odpovedal ešte v prvej tretine hosťujúci útočník Zdeněk Král a ten istý hráč v druhej časti získal najtesnejší náskok pre Detvu.

Pridal sa k nemu aj Maroš Surový, no za MAC v tretej dvadsaťminútovke skórovali domáci Keegan Dansereau a Jared Brown. Cenný triumf u súpera a tri body do tabuľky pre Detvu zariadil v 51. min Peter Hraško.

Tipsport liga 2018/2019

• 32. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0, 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 11. Róbert Huna (J. Sukeľ, Richard Huna), 18. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 34. Tamáši (Nádašdi), 58. P. Števuliak (M. Piatka, A. Lišiak) – 23. Belluš (R. Macík, L. Paukovček), 35. Petran ( R. Macík, L. Paukovček), 50. P. Svitana (Mlynarovič, Fabian), 60. R. Macík (Belluš, Fabian), rozhodujúci sam. nájazd Belluš
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin (SR), Rencz (Maď.) – Šoltés (SR), Vincze (Maď), 235 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – R. Suchý, J. Nemec, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Žiak, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, A. Tamáši, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, P. Števuliak – Oško, Uhrík, Vybiral
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – S. Takáč, Zagrapan, Abdul – R. Macík, L. Paukovček, Belluš – Kundrik, Heizer, R. Svitana

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHC Mikron Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 9. Asselin (É. Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, É. Faille), 26. Asselin (É. Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus), 47. J. Sýkora (R. Varga, A. Šťastný) – 5. Zbořil (J. Jurík, H. Ručkay), 41. R. Hruška (Rogoň, Kudla), 60. Zbořil
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Zbořil (Nové Zámky) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, D. Konc. st. – Výleta, Tvrdoň, 2366 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Török, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, R. Varga – Bartánus, Zigo, Matoušek – Gabor, Češík, Kabáč
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – Šimun, B. Fábry, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Rogoň, R. Hruška, Nejezchleb – M. Henderson, Ondrušek, Slávik

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 45. Piegl (Balej, M. Hudec) – 50. L. Nagy (M. Haščák, Kafka), 63. Kafka (Brophey)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SR), Németh (Maď.) – Gegáň (SR), Kis-Királi (Maď), 625 divákov

Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, M. Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Bagin, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Barta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Košice: Habal – Pulli, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch, M. Dudáš, Pretnar, Vrábeľ – L. Nagy, Ignatuškin, M. Haščák – Kafka, Brophey, Š. Petráš – P. Lušňák, Suja, Spilar – Hričina, Galamboš, T. Klíma

HK Dukla Trenčín – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 10. J. Švec, 30. Špankovič (J. Pardavý ml., D. Krejči), 51. Sojčík (Luža, Radivojevič) – 23. Galanisz (Miskolczi)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec – Durmis, Krajčík, 2131 divákov

Trenčín: M. Valent – D. Krejči, L. Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Špankovič, T. Bokroš – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, J. Švec, Luhový
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

HK Nitra – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 8. Scheidl (McCormack), 31. McCormack, 33. Scheidl (K. Morrison), 38. Blackwater (Lantoši), 52. Blackwater (Lantoši, Marek Slovák) – 13. Šišovský (Kytnár, Drgoň), 50. Fraser (Michal Chovan, P. Zuzin)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Rais 10 min za nešp. správanie, M. Versteeg – Mitchell (obaja 10 min za bitku), presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Šefčík, Synek, 2377 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, S. Buček – Minárik, J. Šiška. E. Čaládi
Zvolen: Tomek – Fraser, Vandane, M. Roman, D. Růžička, Pöyhönen, Drgoň, Pufahl, Zeleňák – Handlovský, Špirko, Šišovský – Obdržálek, S. Petráš, Mitchell – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – Andrisík, Holovič, Halama

MAC Budapešť (Maď.) – HC 07 Detva 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Góly: 6. Burt (Odnoga, Pápa), 47. Dansereau (J. Brown), 49. J. Brown (Dansereau) – 19. Z. Král (R. Gašpar), 29. Z. Král (Hodgson, Sládok) 31. M. Surový (Matúš Chovan, P. Valent), 51. P. Hraško (Ščurko, Murček)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich – M. Orolin, Valo (všetci SR)

Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Vokla, Burt, Negrin, Csollák, Fejes, Szigeti – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Pápa, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Szabad
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Jendroľ, F. Fekiač, Matúš Chovan, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Z. Král, R. Gašpar, Hodgson – Ľupták, P. Valent, M. Surový

Viac k osobe Ladislav NagyMichal ChovanPeter HraškoRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna