Nitra v šlágri porazila Košice, bitka o Hron pre 'baranov'

Mislav Rosandič
Obranca Mislav Rosandić z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v súboji s útočníkom HKm Zvolen Pavlom Klhůfekom počas zápasu 44. kola Tipsport ligy. Zvolen, 5. február 2017. Foto: SITA/Jakub Julény

NITRA 5. februára (WebNoviny.sk) – Jeden z ťahákov nedeľňajšieho 44. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Nitrou a Košicami rozlúskli až samostatné nájazdy, dva body si pripísali domáci za triumf 3:2.

V riadnom hracom čase sa zápas pod Zoborom skončil nerozhodne 2:2, keď za domácich skórovali v I. tretine Marekovia Tvrdoň a Slovák, za Košice v tretej dvadsaťminútovke zabezpečili vyrovnanie Patrik Koch delovkou od modrej čiary a teč kapitána Ladislava Nagya strely Lukáša Matejku.

V záverečných nájazdoch rozhodol o druhom bode pre Nitru útočník Matt Cope, za hostí neuspel ani jeden z troch exekútorov. Druhú Nitru a tretie Košice po nedeli delia v tabuľke TL dva body.

Domáce víťazstvá Martina a Trenčína

Hokejisti Martina otočili výsledok a nad Novými Zámkami tesne 2:1. Skóre stretnutia otvoril už v 2. min novozámocký obranca Martin Chovan. Domáci ešte do konca prvej tretiny vyrovnali zásluhou presného zásahu Sergeja Korostina v presilovej hre. V 22. min prekonal brankára hostí Joakima Lundströma aj stredný útočník MHC Martin Filip Surovka a stanovil konečný rezultát duelu.

Dukla Trenčín vyhrala nad Liptovským Mikulášom tesne 2:1. Vedenia sa ako prví ujali v 24. min hráči Dukly gólom Juraja Bezúcha. O päť minút neskôr vyrovnal v početnej výhode 32-ročný krídelník nováčika z Liptovského Mikuláša Martin Kriška. Víťazný gól Dukly strelil takisto v presilovke slovenský reprezentant Michal Hlinka. Trenčania zvíťazili po dvoch nezdaroch, Liptáci natiahli sériu prehier už na tri duely.

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Predĺženia vo Zvolene aj Žiline

Hráči Banskej Bystrice zvíťazili na ľade Zvolena 4:3 po predĺžení. Zvolenčania viedli už 2:0 gólmi Klhůfeka a Matisa, ale „barani“ otočili zásluhou Mateja Češíka, Martina Belluša a Dalibora Bortňáka. Za domácich na 3:3 vyrovnal Patrik Marcinek a duel dospel až do predĺženia. V ňom 16 sekúnd pred záverečnou sirénou gól úradujúceho vicemajstra strelil Jordan Hickmott. Hokejisti Banskej Bystrice natiahli sériu víťazstiev už na 5 zápasov po sebe a sú lídrami tabuľky TL, Zvolen je priebežne siedmy.

Hokejisti Žiliny triumfovali nad Popradom 2:1 po predĺžení. Skóre stretnutia otvoril v 30. min žilinský útočník Štěpán Novotný, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Samuel Mlynarovič a keďže do konca III. tretiny už diváci nevideli ďalší gól, nasledovalo predĺženie. V ňom 19 sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodol o triumfe domácich Marek Hovorka. „Kamzíci“ prehrali už štvrtý duel po sebe, hokejisti Žiliny sa z víťazstva tešili druhýkrát v rade.

Tipsport liga 2016/2017 – 44. kolo

HK Nitra – HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Blackwater), 18. Marek Slovák (Ordzovenský, Milam), rozhodujúci sam. nájazd: Cope – 51. P. Koch (Tibor Varga, Bicek), 56. L. Nagy (Matejka, Rudolf Huna)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 17. Cope – 17. M. Dudáš, 19. Matejka (všetci 10 min za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Výleta, Vyšný, 3396 divákov

Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Pupák, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Cope, J. Šiška, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Košice: Kopřiva – E. Šedivý, Šmach, J. Vašíček, Matejka, P. Koch, Jankovič, M. Dudáš, T. Klíma – L. Nagy, Boltun, Rudolf Huna – Tibor Varga, Suja, Bicek – P. Bartoš, Jenčík, Spilar – J. Milý, Vrábeľ, Šoltés

MHC Martin – HC Nové Zámky 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Korostin (Galamboš), 22. Surovka (Pokrivčák, R. Dlouhý) – 2. Martin Chovan (Čaládi, Hujsa)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Lauff – Gegáň, Šefčík, 1750 divákov

Martin: Corbeil – Brňák, Pacalaj, Salija, Pulli, M. Dvořák, P. König, Rusina – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák – Šalka, Jurášek, Rzavský

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandrgen, V. Čížek, Mäkinen, Maier – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Hujsa, Čaládi, Fábry – R. Lelkeš, Pitule, Lavrovs – J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 24. Bezúch (E. Bagin, M. Hecl), 32. Michal Hlinka – 29. Kriška (Stümpel, T. Nádašdi)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec – Valo, Krajčík, 2252 divákov

Trenčín: Volden – Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Pavúk, Denis Hudec, D. Trška – Michal Hlinka, Sádecký, Marcel Hossa – J. Ručkay, Bulík, Sojčík – R. Tománek, J. Švec, J. Gašparovič – Bezúch, Šimun, M. Hecl

Liptovský Mikuláš: Durný – Stehlík, M. Šiška, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Burzala – A. Laco, Stümpel, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Cibák, M. Uhrík – Lištiak, Robert Huna, Števuliak

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 3. Klhůfek (Hraško, L. Jurík), 13. Matis (S. Petráš, J. Homer), 34. Marcinek (M. Ivan) – 6. Češík (Lamper, V. Mihálik), 23. Belluš (Kafka, Maione), 29. Bortňák, 63. Hickmott (Kubka)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner – J. Tvrdoň, M. Kollár, 3820 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, J. Homer, M. Ivan, Habšuda, Trnka – Šišovský, Puliš, Zuzin – J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Jurák, S. Petráš, Matis – Marcinek, Síkela, Dubeň

Banská Bystrica: Bacashihua – V. Mihálik, Maione, M. Rosandič, Gründling, Kubka, Ťavoda, Košecký, Luža – Buc, Higgs, Hickmott – Truchno, Bortňák, Kafka – Lamper, M. Češík, Matoušek – Belluš, Tamáši, Andrisík

MsHK Doxxbet Žilina – HK Poprad 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 30. Š. Novotný (D. Brejčák, J. Jurík), 65. Marek Hovorka (Juraško, Stupka) – 33. Mlynarovič (Štrauch, Lubor Pokovič)

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše 13. P. Mikuš 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Švihálek 10 min za nešportové správanie – 1. Guľajev 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Mlynarovič 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec – Valo, Krajčík, 1332 divákov

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, P. Mikuš, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, Švihálek – Gmitter, Ondruš, Rogoň

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, M. Krempaský, Lubor Pokovič, Postnikov – D. Bondra, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Matej Paločko, Murček, L. Hvila – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana