Nitra v zápase proti mladíkom z Orange 20 bodovala naplno

Richard Sabol
Brankár HK Orange 20 Richard Sabol. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Výsledok zápasu 9. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Orange 20 – HK Nitra 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 12. H. Ručkay (Rais, Stümpel), 15. M. Kováčik (Ďurkech, T. Chrenko), 18. P. König (Stümpel, Ordzovenský), 25. H. Ručkay (R. Tománek, Ordzovenský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil – Orolin, Tvrdoň, 366 divákov

Orange 20: R. Sabol – Gachulinec, Luža, Rusina, Dinda, E. Černák, Valjent, Predajniansky, Bačik – Horanský, Kolena, Rzavský – Tibenský, Šimun, Skalický – Minárik, Rehák, P. Koyš – Gašpar, Mlynčár, Schroner

HK Nitra: Zima – D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, Rais, Ďurkech – L. Novák, T. Chrenko, M. Kováčik – R. Tománek, H. Ručkay, Stümpel – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Pupák, Kmeč, Piačka – od 36. min. Štumpf

Nitra začala aktívne a už v 4. min si vynútila presilovku, v ktorej však T. Chrenko nepretlačil puk za R. Sabola.

Na opačnej strane ešte v početnej nevýhode poslal Bačik do úniku Mlynčára, no brankár Zima si poradil s jeho koncovkou. Skóre duelu otvoril v 12. min hosťujúci H. Ručkay, keď po kombinačnej akcii Stümpela s Raisom zakončil do hornej časti domácej bránky.

Druhý gól Nitry pridal o tri minúty neskôr M. Kováčik, ktorý za Sabola tečoval strelu Ďurkecha. O ďalšie tri minúty sa gólovo presadil aj obranca König, keď v hre 4 proti 4 prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste – 0:3.

Aj v druhej tretine pokračovali hostia v nátlakovej hre a v 25. min pridal ich štvrtý presný zásah strelou z uhla H. Ručkay. Mladíci z reprezentačnej dvadsiatky sa pred Zimu dostávali len sporadicky, v 30. min prihrávka Lužu nenašla Kolenu a o tri minúty neskôr nezasunul voľný Rehák puk za chrbát súperovho gólmana. Záver druhej časti dohrávala Nitra bez obrancu Ďurkecha, ktorý po náraze Skalického opustil hraciu plochu na nosidlách.

Ani v treťom dejstve sa obraz hry nezmenil. Nitra mala puk častejšie na svojich hokejkách, ale jej hráci už neprekonali brankára Sabola. Keďže domáci hokejisti boli smerom dopredu bezzubí, duel prehrali 0:4.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Z našej strany to bol najhorší výkon v doterajšom priebehu sezóny. Súper si s nami robil, čo chcel. Nášmu tímu chýbala potrebná agresivita. Dnes sme okrem brankára Sabola a obrancu Lužu zlyhali. Musíme si duel rozobrať a v ďalších zápasoch sa vrátiť späť k našej organizácii hry.“

Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): „Celý duel mal dobré tempo, mladíci hrali s nasadením. Nám pomohlo, že sme v prvej tretine dali tri góly, ktoré otupili aktivitu dvadsiatky. Mrzí ma, že sme v tomto stretnutí prišli o dvoch obrancov – Rais má problémy s väzmi v kolene a Ďurkech je v nemocnici na pozorovaní.“