Nitra vyprášila Zvolen, Trenčín v Poprade otočil vývoj

Hokej
Tomáš Klíma z HK Nitra (vpravo) a Radovan Puliš z HKM Zvolen (vľavo) počas zápasu 20. kola Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Nitra. Foto: SITA/ Jakub Julény

KOŠICE 13. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti úradujúceho šampióna HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipsport ligy 2015/2016 nad vicemajstrovskou Banskou Bystricou 4:2.

„Oceliari“ rozhodli o svojom úspechu v polovici tretej tretiny, keď v 48. min Suja a o štyri minúty neskôr M. Bartánus dostali domácich na koňa a tí dvojgólové vedenie už nepustili z rúk. Stredoslováci prehrali prvý raz po troch víťazstvách a v tabuľke ich na 3. mieste preskočila Nitra. Košice sú s jednobodovým mankom piate, ich výsledková kríza z úvodu sezóny je, zdá sa, definitívne zažehnaná.

Hokej

Trenčín v Poprade otočil vývoj

Hokejisti Trenčína sa posunuli na druhé miesto tabuľky Tipsport ligy, hoci na ich víťazstvo na ľade Popradu v piatkovom dueli 20. kola to dlho nevyzeralo. Domáci sa v 28. min ujali vedenia gólom Lukáša Paukovčeka a až v 49. min Róbert Petrovický využil chybu súpera a vyrovnal.

O troch bodoch pre hostí rozhodol v 58. min v oslabení obranca Denis Rehák. Popradčania prehrali druhý zápas na vlastnom ľade po sebe, predtým nestačili na Zvolen (3:4).

Martin v prvej tretine sfúkol Skalicu

Štyri góly v rozpätí trinástich minút nastrieľali hokejisti Martina do skalickej siete v prvej tretine duelu 20. kola Tipsport ligy, ale súboj sa napokon skončil iba tesne 4:3.

Hostia zásluhou dvojgólového Dušana Pašeka v prostrednej časti hry znížili na 2:4, ďalší skúsený útočník René Školiak v predposlednej minúte zápasu iba zmiernil prehru svojho tímu. HK 36 zostáva na chvoste tabuľky s 24 bodmi z 22 vystúpení; Martin, ktorý v piatok využil tri presilovky, je šiesty (33 b.)

Žilina zvíťazila v Piešťanoch

Cenné víťazstvo na ľade tabuľkového suseda ukoristili v piatok v 20. kole Tipsport ligy hokejisti Žiliny, ktorí zvíťazili v Piešťanoch 3:2. „Vlci“ dali v polovici druhej tretiny dva góly v rozpätí 23 sekúnd a viedli 2:0, domácim sa ešte v prostrednej časti hry poradilo vyrovnať.

O troch bodoch pre hostí rozhodol v 56. min Róbert Huna. Deviati Žilinčania odskočili posledným Skaličanom v tabuľke na rozdiel štyroch bodov, za Piešťanmi zaostávajú už iba o tri.

Vedúci Zvolen schytal doma výprask od Nitry

Jednoznačným víťazstvo Nitry 6:1 sa skončil piatkový duel 20. kola Tipsport ligy vo Zvolene, kde domáci líder tabuľky schytal nečakaný výprask. Po bezgólovej prvej tretine „načal“ HKM dvoma presnými zásahmi Petr Stloukal, v prostrednej časti hry sa presadili aj Henrich Ručkay a Radoslav Macík.

Viktor Fekiač v 50. min síce znížil na 1:4, ale Peter Podhradský a znova Macík zvýraznili triumf hostí. Zvolenčania prehrali druhý domáci duel za sebou, ale so 42 bodmi zostávajú na čele tabuľky.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 20. kolo – piatok:
HC Košice – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Lapšanský (P. Bartoš, E. Šedivý), 24. E. Šedivý (Bicek), 48. Suja (M. Bartánus, Bicek), 52. M. Bartánus – 8. Lamper (Róth), 32. O. Mikula (Petran)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Lapšanský (Košice) 5+DKZ za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juraj Konc – Gajan, Holienka, 4364 divákov

Košice: T. Halász – M. Dudáš, Cebák, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko – P. Bartoš, T. Hrnka, Lapšanský – M. Bartánus, Suja, Bicek – Boltun, Češík, Lelkeš – Bortňák, R. Jenčík, T. Hričina

Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, R. Tománek – Loskot, Kytnár, L. Handlovský – R. Gašpar, Handzuš, O. Mikula – Lamper, T. Zigo, Róth

HK Poprad – Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 28. L. Paukovček (Bartečko, Hvila) – 49. Róbert Petrovický, 58. D. Rehák (Drgoň, Michal Hlinka)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: R. Dlouhý na 10 min za nešportové správanie, P. Mikuš (obaja Trenčín) 5+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik – Jobbágy, Rovenský, 1268 divákov

Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Ťavoda, Malina, Gáborčík – Paločko, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Števuliak, Bajaruns, Štrauch

Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, Ryzák, Drgoň, T. Nechala, Toman – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, M. Jakúbek – Zaremba, J. Zlocha, Koyš

MHC Martin – HK 36 Skalica 4:3 (4:0, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Matejka (J. Tabaček, Skladaný), 10. M. Dírer (J. Tabaček, Skladaný), 10. Jurášek (M. Kokavec), 17. Tibor Varga (J. Tabaček, Skladaný) – 21. D. Pašek, 28. D. Pašek (Studenič, R. Školiak), 59. R. Školiak (Opalek, Jan Novák)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Matejka (Martin) na 10 min za nešportové správanie, Ďurák (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin – Bogdaň, Smrek, 1800 divákov

Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Rufati, P. Trávniček – Skladaný, Surovka, Tibor Varga – Kabáč, Murček, Uhrík – T. Rusina, M. Dírer, M. Kokavec – R. Varga, Jurášek, Jokeľ

Skalica: Romančík – Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Zukal – D. Pašek, R. Školiak, Studenič – L. Klíma, Brendl, Komínek – K. Jass, Mickievics, Bezúch – J. Rožník, Lantoš, Korytko

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 33. Brancis (Brňák), 40. Holovič (J. Ručkay) – 29. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 29. Konečný (Stupka, Valášek), 56. Róbert Huna (Richard Huna, Drevenák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Müllner – Junek, Kacej, 1103 divákov

Piešťany: P. Rybár – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch – K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák

Žilina: T. Tomek – D. Brejčák, Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, Leško, Niník, Makovský – Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, F. Nemček – E. Švec, D. Rehák, Rogoň

HKM Zvolen – HK Nitra 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Góly: 50. F. Fekiač (Martin Ďaloga, Misenev) – 25. Stloukal (Macík, Milo), 26. Stloukal (Ordzovenský, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Kutálek, Milam), 37. Macík (Kutálek, J. Štefanka), 57. Podhradský, 58. Macík (Bajtek)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák, Jonák – Návratek, Výleta, 1838 divákov

Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan, J. Žilka – R. Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek – Škvaridlo, T. Klíma, Klhůfek – Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Nitra: M. Valent – Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, E. Piačka, M. Novák – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Stloukal, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – S. Buček, Bene, Kutálek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po 20. kole:

HK Orange 20 14 1 0 1 0 0 12 14:53 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Ján NovákMichal HlinkaMilan NovákPeter PodhradskýRené ŠkoliakRichard HunaRóbert HunaRóbert Petrovický