Nitra získala na cestovný ruch 180-tisíc eur

Nitra
Nitra Foto: SITA

NITRA 14. januára (WEBNOVINY) – Spolu 180 500 eur získalo mesto Nitra na rozvoj cestovného ruchu z Regionálneho operačného programu.

Peniaze použije v najbližších troch rokoch na propagačné materiály a publikáciu o meste, prezentačné DVD a úpravu internetových portálov so zreteľom na hendikepovaných turistov. „Okrem toho sa príspevok použije aj na strategický rozvojový dokument – koncepciu rozvoja cestovného ruchu, ktorý Nitra nepochybne potrebuje,“ informoval vedúci oddelenia cestovného ruchu, propagácie mesta a Nitrianskeho informačného systému Juraj Novák.

Využívanie príspevku je podmienené vytváraním partnerstva so subjektmi cestovného ruchu. V rámci tej istej výzvy získal dotáciu 190 000 eur aj Nitriansky samosprávny kraj na propagáciu a marketing cestovného ruchu regiónu. „Spojenie síl a aktivít je predzvesťou väčšieho prílevu turistov do regiónu, ktorý sa pýši nielen najstaršou históriou, ale aj dobrým vínom, slnkom a termálnymi vodami,“ povedal Novák. Mesto projekt podalo v máji 2010 na vtedajšie Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR. Získané prostriedky aspoň na krátke obdobie vykryjú súčasný výpadok v mestskej pokladnici, podčiarkol Novák.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom