Nitra zmietla baranov, majster prehral tretíkrát po sebe

Hokejisti Nitry suverénne zdolali Banskú Bystricu
Henrich Ručkay z HK Nitra (v strede) a brankár Miika Wiikman z HC '05 Banská Bystrica (vľavo) počas 42. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC '05 Banská Bystrica. Nitra, 18. január 2015. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 18. januára (WEBNOVINY) – Nedeľňajší hokejový večer v Nitre patril najmä prvému útoku domáceho HK. Trio Henrich Ručkay, Jozef Stümpel, Marek Slovák sa v stretnutí 42. kola Tipsport extraligy výraznou mierou postaralo o presvedčivé víťazstvo 8:2 nad Banskou Bystricou.

Henrich Ručkay dosiahol hetrik, skúsený 42-ročný center Stümpel štyrikrát asistoval a Marek Slovák zakončil duel s bilanciou 1+1. Tretí Nitrania sa svojmu nedeľnému súperovi priblížili v tabuľke na rozdiel jediného bodu (86, resp. 87).

Obrazom: Hokejisti Nitry suverénne zdolali Banskú Bystricu

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)

Góly: 1. J. Štefanka (Milo), 12. Marek Slovák (Stümpel, Ordzovenský), 14. H. Ručkay (Stümpel, Milo), 22. Mezei (Tománek, Lelkeš), 25. H. Ručkay (Marek Slovák, Stümpel), 27. H. Ručkay (Stümpel, Ordzovenský), 53. J. Štefanka (Mezei, Lelkeš), 59. Bajtek (Lukáš Novák) – 3. Handzuš (Kadura, M. Hudec), 15. Kafka (Nicastro, Handlovský)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Oskirko (Rus.), Baluška – Stanzel, Výleta, 3190 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, F. Kuzma, Milo, Bačik – H. Ručkay, Stümpel, Marek Slovák – Tománek, J. Štefanka, Lelkeš – Bajtek, Lukáš Novák, J. Ručkay – Pupák, Š. Novotný, R. Mráz – Piačka

Banská Bystrica: Košarišťan (12. Wiikman) – Nicastro, Rosandič, Čížek, Biro, Gachulinec, Peckham, Bambúch – Kadura, Handzuš, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – P. White, Kytnár, M. Lunter – Lamper, Zigo, Matoušek – Bendík

Hokejisti Zvolena zdolali Trenčanov 3:0. Brankár domácich Marek Šimko sa na čisté konto veľa nenarobil. Ako víťazný sa napokon ukázal už gól Martina Ďalogu zo 6. minúty duelu.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Martin Ďaloga (Pichnarčík), 33. M. Sloboda (L. Pokovič), 42. L. Jurík (M. Sloboda, Hraško)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Kacej, Tvrdoň, 1395 divákov

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, Podkonický – M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga – V. Fekiač, Kentoš – F. Fekiač

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Novajovský, Lintner, Dudáš, Holenda, Hochel – Marcel Hossa, V. Nemec, Melichárek – Koyš, Michal Hlinka, Razingar – Šišovský, P. Stantien, J. Pardavý – Daniška, Švec, D. Hudec

Nedeľný duel tímov z opačných koncov tabuľky hokejovej Tipsport extraligy sa skončil značne nečakaným víťazstvom poslednej Skalice nad prvými Košicami 6:3. Majster však na Záhorí nezačal zle, viedol 1:0 aj 2:1, ale potom inkasoval až päť gólov, hoci do nedele sa pýšil najpevnejšou defenzívou v súťaži. Košičania prehrali tretí zápas po sebe (predtým Banská Bystrica a Nitra) a ich náskok na čele ligy pred Banskobystričanmi zostal jednobodový.

HK 36 Hant Skalica – HC Košice 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Góly: 32. Vaškovič (Barák, Stloukal), 35. Bezúch (I. Jankovič), 37. Komínek (z tr. strieľania), 48. R. Školiak (Nechala), 51. J. Jurík (Bezúch, Štumpf), 60. Stloukal (Komínek, Vaškovič) – 16. I. Rachůnek, 34. Hinďoš (Štrbák, I. Rachůnek), 50. A. Lapšanský (Šeda)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0 , oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bundil, J. Konc – M. Orolin, Tvrdoň, 1022 divákov

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, I. Jankovič, Krejčiřík, Nechala, Zukal – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – Bene, B. Mráz, Bezúch – Šimíček, Lantoš, Chylo

Košice: Melicherčík – Štrbák, M. Macejko, Philipp, A. Jánošík, Šeda, Cebák, Hinďoš, Pavúk – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – R. Bondra, I. Rachůnek, Suja – A. Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Sojčík, Češík, Matúš Chovan

Hokejisti favorizovaného Popradu prehrávali s Piešťancami po prvej tretine stretnutia 0:2, ale zvrátili nepriaznivý vývoj. „Kamzíkov“ nakoplo premenené trestné strieľanie Samuela Takáča v úvode druhej časti hry, v tretej tretine sa v rozpätí 35 sekúnd presadili dokonca dvakrát a viedli 3:2. Tibor Kutálek však v čase 59:30 vyrovnal a nasmeroval duel do predĺženia. V ňom o dvoch bodoch pre Podtatrancov rozhodol sviatočný strelec Radoslav Suchý.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 4:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Góly: 22. S. Takáč (z tr. strieľania), 44. T. Sýkora (R. Suchý), 44. Fabian (Kroták), 63. R. Suchý (Kasík) – 13. Kotaška (T. Klempa, Holovič), 19. Šedivý (Kotaška, T. Klempa), 60. Kutálek (Stupka, Leppänen)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Paukovček (Poprad) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Gajan, Jobbágy, 1379 divákov

Poprad: Landsman (21. Kostúr) – Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Gaborčík, Malina – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Gápa, Mlynčár, Matis

Piešťany: Patrik Rybár – Drgoň, Leppänen, Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Jaborník, Rais – Haring, Peško, S. Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, Románek – F. Hudec, Vaculín, B. Rapáč

Hokejisti Žiliny zvíťazili v nedeľnom dôležitom stretnutí 42. kola nad Martinom 4:2 a posilnili svoje šance na postup do play-off Tisport extraligy. „Vlci“ sa vďaka plnému zásahu priblížili Piešťanom figurujúcim na 8. priečke na rozdiel troch bodov (44, resp. 47). Martinčanom sa v tretej tretine síce podarilo zmazať dvojgólové manko, ale v zostávajúcom čase inkasovali ešte dvakrát a odišli naprázdno.

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mountfield Martin 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 40. Milan Procházka (Dresler), 41. Drevenák (Demel), 54. R. Krajči (z tr. strieľania), 60. Demel (Dresler) – 46. Važan (J. Markovič, Galamboš), 51. Podzinš

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše S. Hudec (Žilina) 5+DKZ za kopnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Junek, Šefčík, 3502 divákov

Žilina: Cibuľa – Cunik, Milovanovič, S. Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Kokavec, Bobček – Milan Procházka, Jabrocký, M. Uram – Valášek, Demel, Drevenák – R. Krajči, Síkela, Kanko – Káňa, Drábek, Dolinajec

Martin: Dzubina – Smrek, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Dlouhý, Brcko, Lojek, Rusina, Fillo – Važan, Galamboš, J. Markovič – Podzinš, J. Svoboda, Zucker – O. Jokeľ, Fujerík, A. Themár – Jurášek, Dírer, Šugár

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po stretnutiach nedeľňajšieho 42. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.