Nitrania budú môcť sledovať MS v hokeji aj vo fanzóne na Svätoplukovom námestí

Vizualizácia fanzón
Vizualizácia fanzón Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktoré budú v prevádzke počas májových majstrovstiev sveta (MS) na Slovensku od 10. - 26. mája v Košiciach, Bratislave, ale aj v Nitre, Trenčíne, Martine, Banskej Bystrici a Poprade. Vo fanzónach sa uskutočnia koncerty slovenských interpretov, moderované vstupy a rozhovory so známymi ľuďmi z hokejového prostredia, súťaže a prenosy zo všetkých slovenských zápasov na MS.

NITRA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia v Nitre budú môcť májové majstrovstvá sveta v hokeji sledovať vo fanzóne na Svätoplukovom námestí.

Ako informoval Andrej Jančovič z nitrianskej radnice, okrem priamych prenosov zápasov sa pripravuje aj sprievodný program – koncerty, rozhovory s hokejovými osobnosťami a súťaže o ceny. Chýbať nebude detská zóna s maskotom šampionátu Macejkom či stánok s hokejovými suvenírmi.

Posilnia hliadky policajtov

Fanzóna v Nitre s bezplatným vstupom bude fanúšikom k dispozícii počas každého hracieho dňa. Otvoria ju najskôr hodinu pred prvým zápasom a zatvoria hodinu po poslednom zápase.

Hlavným organizátorom fanzóny, ktorú okrem Nitry zriadia aj v ďalších štyroch mestách, je Slovenský zväz ľadového hokeja. Ten si zabezpečí aj bezpečnostnú službu.

Nitra ako spoluorganizátor posilňuje hliadkovú činnosť mestských policajtov. Tí budú okrem hliadok priamo v teréne intenzívnejšie monitorovať aj kamerový systém,“ uviedol Jančovič.

Jedlo pre divákov

Mestskí policajti budú pri zabezpečovaní verejného poriadku a predchádzaní nežiaducim javom spolupracovať so štátnou políciou.

Ako doplnil riaditeľ marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja Vladimír Janček, „vo fanzónach bude aj gastrozóna, takže všetci diváci môžu prísť rovno z práce, najedia sa, napijú, zabavia sa s blízkymi a uvidia hokejové zápasy z majstrovstiev sveta. Veríme, že náš tím príde podporiť čo najviac ľudí a spoločne vytvoríme elektrizujúcu atmosféru, ktorú pocítia aj zverenci trénera Craiga Ramsayho na ľadovej ploche.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja