Nitrianski trhovníci sa hádajú, platia rozdielne nájomné

Trznica_nitra
Foto: SITA/AP

NITRA 12. apríla (WEBNOVINY) – Predajcovia v Mestskej tržnici v Nitre platia rôzne nájomné. Rozdiely sa im nepáčia a sťažujú sa mestu.

Na mestskom zastupiteľstve pred poslancami vystúpila obchodníčka Anna Fúsková, ktorá platí mesačný nájom 132 eur za meter štvorcový. „Nájomník len o 30 metrov vedľa platí 38 eur za meter štvorcový. Prečo som ja ten obetný baránok a doplácam aj na iných?“ pýtala sa poslancov.

Mesto prevádzkuje tržnicu od januára, dovtedy bola v správe súkromnej spoločnosti Rinox. Primátor Jozef Dvonč reagoval, že nájomné mesto ponechalo na rovnakej úrovni, ako platili trhovníci doteraz. Jediným rozdielom je, že mesto má povinnosť zo zákona zverejňovať zmluvy na internete, kým súkromná spoločnosť nie. Teraz, keď trhovníci zistili, aké nájomné platí ich sused, začali sa sťažovať.

„Niektoré rozdiely sú tam aj logické. Pokiaľ má niekto vodu a WC vo vlastnej prevádzke, prístup z hlavnej ulice a ešte aj z tržnice, tak sa nemôže čudovať, že má vyššie nájomné ako ten, čo je na prvom poschodí,“ skonštatoval Dvonč. Poslanci schválili cenovú mapu, ktorá bude podkladom pre zrovnoprávnenie nájomného v tržnici.

Podľa prednostu radnice Igora Kršiaka je možné, že lukratívnejšie umiestneným prevádzkam sa ceny zvýšia, pretože niektoré ceny nájmov sú podhodnotené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Dvonč