Nitriansky futbal podporí nový investor, trénerom bude Hipp

Michal Hipp
Michal Hipp Foto: Archívne foto: SITA/Jozef Jakubčo

NITRA 24. júna (WEBNOVINY) – Futbalistov FC Nitra povedie v druholigovej sezóne 2014/2015 skúsený tréner Michal Hipp. „Všetky ďalšie informácie poskytneme médiám v stredu na tlačovke,“ uviedol pre nitra.sme.sk viceprimátor mesta pod Zoborom Štefan Štefek. Na angažovanie nového kouča bol viazaný aj príchod kľúčového investora, ktorého meno zatiaľ zostáva v tajnosti. Letná príprava futbalistov FC Nitra sa začala v pondelok.

Päťdesiatjedenročný rodák z Hornej Kráľovej Hipp (nar. 13. marca 1963) bol spolu so Stanislavom Grigom ešte vlani trénerom slovenskej reprezentácie, po odchode od národného tímu SR napriek niekoľkým ponukám nebol nikde viazaný. Počas aktívnej kariéry bol obrancom, vyskúšal si atmosféru v československej i slovenskej reprezentácii.

Po zavesení kopačiek na klinec pôsobil predovšetkým ako asistent hlavných koučov v domovskej Nitre, Petržalke či ruskom mužstve Saturn Moskovská oblasť. Bol predĺženou rukou hlavného kormidelníka slovenskej reprezentácie Dušana Galisa (v rokoch 2003 – 2006) a následne najmä Vladimíra Weissa st. (od roku 2008 do januára 2012). Ako hlavný tréner pôsobil v Artmedii Petržalka (2006 a 2008 – 2009), Slovane Bratislava (2009) a krátkodobo samostatne aj pri národnom výbere, ktorý viedol začiatkom roka 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HamšíkMichal HippŠtefan Štefek
Firmy a inštitúcie FC Nitra