Nitriansky Jaguar je pripravený na ďalšie kolo testovania, čakajú už len na dodanie testovacích sád

Koronavírus, Belgicko
Nitrianska automobilka verí, že sa podarí dodať im antigénové testy tak, aby mohli testovanie uskutočniť. Foto: ilustračné, SITA/AP

Nitriansky Jaguar Land Rover je pripravený pokračovať v ďalšom kole testovania na ochorenie COVID-19 v jeho závode vo štvrtok a v piatok tento týždeň. Pre agentúru SITA to potvrdila manažérka automobilky pre firemné záležitosti Miroslava Remenárová.

„Veríme, že sa podarí dodať nám antigénové testy tak, aby sme ho mohli uskutočniť. Prebieha k tomu aktívna komunikácia a v túto chvíľu čakáme na podrobnejšie informácie,“ dodala.

Viac o téme: Koronavírus

Testovanie na COVID-19 sa vo fabrike uskutočnilo 7. a 8. januára. Celkovo Jaguar Land Rover otestoval 4 368 svojich zamestnancov a pracovníkov dodávateľských spoločností. Celkovo zaznamenal 78 pozitívnych prípadov.

Celý Nitriansky okres sa rozhodol pre nepriaznivú epidemickú situáciu zrealizovať tri kolá plošného testovania na COVID-19. V prvom otestovali 95 558 ľudí. Jednotlivé odberné tímy zaznamenali spolu 2 329 pozitívnych testov, miera pozitivity tak dosiahla hodnotu 2,44 percenta. Ďalšie dve kolá testovania sú naplánované v týždňových odstupoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslava Remenárová
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover