No Doubt odložili koncerty, nahrávajú nový album

Hudobná skupina No Doubt
No Doubt zľava: Tony Kanal, Gwen Stefani, Tom Dumont and Adrian Young Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Americká skupina No Doubt sa rozhodla posunúť plánované turné, aby sa mohla venovať nahrávaniu nového albumu. Členovia kapely to oznámili na svojej facebookovej stránke.

„Počas vlaňajšieho svetového turné k albumu Push And Shove sa Gwen (Stefani, pozn. SITA) zmienila o tom, že dostala inšpiráciu na nové skladby. V decembri sme potom diskutovali o tom, že by sme rok 2013 odštartovali v štúdiu. V januári sme tak spravili a nové skladby vznikajú s nečakanou ľahkosťou. Po tom, čo nám nahrávanie posledného albumu trvalo tri roky, sme z tohto tempa neuveriteľne nadšení. Rozhodli sme sa preto nasledovať našu múzu a sústrediť sa teraz iba na novú hudbu. Takže na krátky čas odložíme koncertovanie, aby sme pre vás mohli pripraviť niečo výnimočné,“ uviedla skupina.

Kapela No Doubt pôsobí na hudobnej scéne už od roku 1986 a v súčasnosti sú jej členmi Gwen Stefani, Tony Kanal, Adrian Young a Tom Dumont. V rokoch 2004 až 2008 však mali pauzu, pretože speváčka Gwen Stefani sa venovala sólovej kariére.

Najväčší úspech dosiahli s tretím albumom Tragic Kingdom (1995), z ktorého pochádza aj ich najväčší hit Don’t Speak. Dvojnásobní držitelia ceny Grammy vydali zatiaľ poslednú štúdiovku Push And Shove vlani v septembri.

Ďalšími známymi singlami kapely, ktorá celosvetovo predala viac ako 35 miliónov nahrávok, sú Hey Baby (feat. Bounty Killer), Hella Good, Underneath It All (feat. Lady Saw), It’s My Life, Just a Girl, Bathwater, Ex-Girlfriend alebo Spiderwebs.

No Doupt – Don’t Speak

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gwen Stefani