Nocľaháreň vo Veľkom Krtíši pomáha ľuďom bez domova, môžu si v nej ohriať jedlo aj oprať odev

Bezdomovec
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

BANSKÁ BYSTRICA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Veľkokrtíšska nocľaháreň je aj v tejto zimnej sezóne v plnom nasadení a ponúka možnosť prenocovania od 20:00 do 08:00 ráno pre ľudí bez domova.

Nocľah v zariadení nájdu muži aj ženy od 18 rokov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Veľký Krtíš Erika Grega, mesto ako prevádzkovateľ umožňuje už ďalšiu sezónu klientom tohto zariadenia zohriať si prinesené jedlo.

Nocľaháreň vo Veľkom Krtíši je otvorená od 15. októbra až do konca zimy. „Jej službami mesto rok čo rok pomáha ľuďom, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii a najmä v tých chladnejších mesiacoch, keď nemajú kde skloniť hlavu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že musia zaplatiť poplatok za prenocovanie jedno euro, alebo 0,50 eur, ak prinesú potvrdenie o hmotnej núdzi.

Ako ďalej dodala, ľudia v núdzi tu musia dodržiavať prevádzkový poriadok, ktorý vylučuje užívanie alkoholu a iných omamných látok. V priestoroch nocľahárne je tiež prísny zákaz fajčenia. Okrem samotného nocľahu sú tu vytvorené podmienky pre osobnú hygienu a oprať si môžu aj svoje oblečenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom