Pri nočnej autonehode zahynul 18-ročný muž, narazil do stĺpu verejného osvetlenia

Nočná autonehoda
Foto: ilustračné, facebook.com/policiaslovakia

ŽILINA/ BRATISLAVA 1. júla (WebNoviny.sk) – Dopravná nehoda, ku ktorej došlo dnes okolo 00:30 hodine na ceste I/61 v Žiline, si vyžiadala jeden ľudský život.

Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, neznámy vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen Passat v smere jazdy od Horného Hričova (okres Žilina) na Žilinu.

„Z doposiaľ presne nezistených príčin v tiahlej ľavotočivej zákrute prešiel s vozidlom cez obrubník vpravo. Následne narazil do stĺpu verejného osvetlenia a oporného múru. Pri dopravnej nehode utrpel 18 ročný muž zranenia, ktorým, žiaľ, v nemocnici po prevoze podľahol,“ uviedol Moravčík.

Dodal, že zranenia utrpeli aj ďalší dvaja muži vo veku 18 a 24 rokov. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky.

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR