Nočný požiar v jednom z handlovských bytových domov má štyri obete (foto)

Požiar, Handlová
K požiaru došlo na štvrtom pochodí. Foto: Koláž WBN, SITA/KR PZ Trenčín
  • aktualizované 16. júna 19:53

Nočný požiar v jednom z handlovských bytových domov má štyri obete. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Dnes v noci došlo v Handlovej k požiaru bytu na piatom poschodí bytového domu. Bohužiaľ, záchranári už nedokázali pomôcť štyrom osobám,“ uviedla polícia s tým, že ostatných obyvateľov evakuovali.

Na mieste zasahovali desiatky hasičov

Ako informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na mieste zasahovalo 18 hasičov z Prievidze a Handlovej. Podľa hasičského hovorcu Mariána Petríka im postupne prišli na pomoc kolegovia z Partizánskeho, Pliešoviec a Trenčína, a tiež príslušníci miestnych dobrovoľných hasičských zborov.

„Zasahujúci hasiči nasadili za účelom lokalizácie požiaru postupne sedem hasebných prúdov. Z bytového domu po vnútornom schodisku, ako aj pomocou výškovej techniky evakuovali približne 150 osôb, časť z nich opustila priestory sama,“ uviedol Petrík.

Príčinu požiaru ešte vyšetrujú

Požiar si vyžiadal štyri obete, päť osôb sa nadýchalo splodín horenia.

„Evakuovaní obyvatelia boli za pomoci mesta Handlová umiestnení do náhradných priestorov, kde im psychologickú pomoc poskytovala skupina z Prezídia HaZZ,“ dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania expertíznej skupiny z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z Bratislavy.

Heger na mieste tragédie

Za veľmi smutnú tragédiu označil dnešný nočný požiar v jednom z handlovských bytových domov predseda vlády SR Eduard Heger, ktorý sa vo večerných hodinách prišiel osobne pozrieť na miesto nešťastia. „Je to veľmi smutné aj preto, že požiar zanechal jedného chlapčeka, ktorý zostal sirotou a jedno dievčatko prišlo o svoju mamu,“ uviedol Heger.

Jedenásťposchodový dom s 55 bytmi je pre obyvateľov stále neprístupný. Premiér spoločne s ministrom vnútra Romanom Mikulcom prisľúbili obetiam i pozostalým požiaru materiálnu i psychologickú pomoc.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Budeme sa snažiť, aby sa celá vec čo najrýchlejšie vyšetrila, aby sa mohlo čo najskôr začať so sanačnými rekonštrukčnými prácami v bytovom dome,“ skonštatoval Mikulec.

Väčšina z viac ako stovky obyvateľom postihnutého domu si našla náhradné ubytovanie u rodiny alebo blízkych, dvom rodinám mestská samospráva zabezpečila v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom ubytovanie v stredoškolskom internáte. Radnica zároveň zriadi transparentný účet na pomoc obyvateľom z postihnutej bytovky.

POLÍCIA: Požiar bytu v Handlovej
Vo štvrtok v noci došlo v Handlovej k požiaru bytu na piatom poschodí bytového domu. Foto: SITA/KR PZ Trenčín
Požiar bytu, Handlová
Požiar bytu, Handlová
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMarián PetríkRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor