Noel Gallagher sa posmieva bratovi za pieseň na olympiáde

Liam and oasis
Liam Gallagher z rozpadnutej skupiny Oasis. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Britský hudobník Noel Gallagher si neodpustil štipľavú poznámku na adresu svojho brata Liama, ktorý so svojou kapelou Beady Eye na záverečnom ceremoniáli letných olympijských hier v Londýne predviedol pieseň Wonderwall.

Tú napísal Noel ešte pre ich spoločnú kapelu Oasis, ktorá sa v roku 2009 rozpadla. Keď Noel v utorok vystupoval na benefičnom koncerte pre charitatívnu organizáciu War Child, aj on spieval túto skladbu a venoval ju „najlepšej stratfordskej tribute kapele skupiny Oasis„.

https://www.youtube.com/watch?v=HXEJD4XJePY

Liam and oasis
Foto: SITA/AP

Noel si v roku 2010 po rozpade Oasis založil svoju vlastnú kapelu Noel Gallagher’s High Flying Birds. Minulý rok vydali eponymnú debutovú štúdiovku, ktorá dobyla britský albumový rebríček a v hudobníkovej rodnej krajine získala dvojnásobnú platinu.

V prvej dvadsiatke britského singlového rebríčka sa umiestnili aj piesne The Death of You and Me a AKA… What a Life! Projekt Noela Gallaghera stihol získať nominácie na Brit Award a NME Awards, kde lídra formácie poctili titulom Godlike Genius.

Štyridsaťpäťročný hudobník v apríli vydal EP Songs From The Great White North a momentálne so svojou kapelou chystá nový album. Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam GallagherNoel Gallagher