Nominácia Sakovej je cynický úškľabok Fica a Pellegriniho nespokojným občanom, tvrdí strana SaS

Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Smer-SD vybral ministra vnútra len zo svojho vnútorného okruhu, bez akejkoľvek ambície ponúknuť Slovensku človeka, ktorý svojím životným príbehom a postojmi zaujme širšiu verejnosť v kritickej situácii, keď sa dôvera v Policajný zbor prepadá.

Uvádza sa to v stanovisku strany Sloboda a Solidarita, ktorú agentúre SITA zaslala vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Predseda vlády Peter Pellegrini v utorok informoval prezidenta Andreja Kisku, že nominantkou na post ministra vnútra je terajšia štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. Strana SaS Sakovú považuje za nasledovateľku Roberta Kaliňáka a jej nomináciu za „cynický úškľabok predsedu strany Roberta Fica a premiéra Petra Pellegriniho nespokojným občanom so stavom vecí verejných v našej krajine“.

„Robert Fico dehonestoval požiadavku aktivistov, aby nový minister vnútra bol viac ako len bábkou v rukách Roberta Kaliňáka. V tejto súvislosti sa vyjadril, že ak má verejnosť právo hovoriť politickej strane do výberu ministra, potom ministra životného prostredia môžu pokojne vybrať aj medvede.Tvrdíme, že keby medvede rozhodovali o ministrovi vnútra, nevybrali by horšie ako Smer-SD po dlhých dňoch rokovaní a hľadania vhodného človeka,“ uvádza sa v tlačovej správe, pod ktorú sa podpísali predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Predsedníctvo strany Smer-SD schválilo nomináciu Denisy Sakovej na post ministra vnútra. Informoval o tom predseda Smeru Robert Fico na svojej facebookovej stránke. Prezident si Sakovú dnes na 15:00 pozval do Prezidentského paláca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováJana KiššováKatarína SvrčekováĽubomír GalkoPeter PellegriniRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRSaS Sloboda a Solidarita