Nominácie na NAACP Image Awards ovládla snímka Selma

Selma
Herci David Oyelowo ako Martin Luther King (v stede), Carmen Ejogo ako Coretta Scott King (vpravo) vo filme Selma. Foto: SITA/AP

Po päť nominácií získali Get On Up – Príbeh Jamesa Browna a Belle, ktoré majú rovnako ako Selma šancu získať NAACP Image Award pre najlepší film.

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) – Najviac nominácií na ceny Národnej asociácie pre pokrok ľudí farebnej pleti (NAACP) získala snímka Selma. Dráma režisérky Avy DuVernay si pripísala celkovo osem nominácií v piatich kategóriách – Najlepší film, Najlepšia réžia, Najlepší herec v hlavnej úlohe (David Oyelowo), Najlepší herec vo vedľajšej úlohe (André Holland, Common a Wendell Pierce) a Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Oprah Winfrey a Carmen Ejogo).

Video: Selma- Trailer 2015

Po päť nominácií získali Get On Up – Príbeh Jamesa Browna a Belle, ktoré majú rovnako ako Selma šancu získať NAACP Image Award pre najlepší film. Zvyšnú dvojicu nominovaných v tejto kategórii tvoria Beyond The Lights a Dear White People.

Spomedzi hercov v hlavnej úlohe môžu triumfovať okrem spomínaného Davida Oyelowa aj Chadwick Boseman (Get On Up – Príbeh Jamesa Browna), Denzel Washington (Equalizer), Idris Elba (No Good Deed) a Nate Parker (Beyond The Lights). Päticu herečiek nominovaných za výkon v hlavnej úlohe tvoria Gugu Mbatha-Raw (Belle), Quvenzhané Wallis (Annie), Taraji P. Henson (No Good Deed), Tessa Thompson (Dear White People) a Viola Davis (Zmiznutie Eleanor Rigby: Ona).

Nominované sú aj seriály Orange Is the New Black a Black-ish

Televízne kategórie ovládli seriály Škandál (2012), Orange Is the New Black (2013) a Black-ish (2014), ktoré majú zhodne po šesť nominácií. Škandál môže triumfovať v kategóriách Najlepší dramatický seriál, Najlepšia herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu (Kerry Washington), Najlepší herec vo vedľajšej úlohe dramatického seriálu (Guillermo Diaz a Joe Morton), Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe dramatického seriálu (Khandi Alexander) a Najlepší scenár dramatického seriálu (Zahir McGhee za epizódu Mama Said Knock You Out).

Orange Is the New Black a Black-ish sú spoločne nominované v kategóriách Najlepší komediálny seriál, Najlepšia herečka v hlavnej úlohe komediálneho seriálu a Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe komediálneho seriálu, pričom v poslednej menovanej má Orange Is the New Black až tri zástupkyne. Tento seriál môže okrem toho získať aj cenu za scenár, zatiaľ čo Black-ish môže zvíťaziť tiež v obidvoch mužských hereckých kategóriách.

Beyoncé a Pharrell majú po štyri nominácie

Spomedzi hudobných interpretov získali najviac nominácií speváčka Beyoncé a producent, spevák a rapper Pharrell. Obaja majú po štyri nominácie, no rovnaký počet cien môže získať iba prvá menovaná, pretože Pharrell je v kategórii Najlepšie duo, skupina alebo spolupráca nominovaný dvakrát (Brand New feat. Justin Timberlake a Gust Of Wind feat. Daft Punk). Okrem toho môže triumfovať aj v kategóriách Najlepší album (G I R L) a Najlepší interpret. Spolu s ním sú nominovaní aj John Legend, Kem, Kendrick Lamar a Michael Jackson.

Beyoncé sa zas môže stať najlepšou interpretkou, jej konkurenciou sú Alicia Keys, Jennifer Hudson, Ledisi a Mary J. Blige. Beyoncé je ďalej nominovaná aj za skladbu Pretty Hurts a videoklip k nej a tiež za reedíciu albumu Beyoncé (2013). Zvyšnú trojicu nominovaných albumov tvoria Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics (2014) od Arethy Franklin, JHUD (2014) od Jennifer Hudson a Love, Marriage & Divorce (2014) od Toni Braxton a Babyfacea.

O víťazoch a víťazkách rozhodnú hlasovaním členovia NAACP, pričom slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 6. februára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysAretha FranklinDenzel WashingtonIdris ElbaJennifer HudsonJohn LegendJustin TimberlakeKendrick LamarMary J. BligeMichael JacksonToni BraxtonViola Davis