Nominovaní na Zlatý puk sú Marián Hossa aj Chára

Hossa
Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) – Najlepší hokejista Slovenska za sezónu 2009/10 vzíde z pätice Pavol Demitra (v sezóne hral za Vancouver Canucks/NHL), Marián Gáborík (New York Rangers/NHL), Jaroslav Halák (Montreal Canadiens/NHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks/NHL) a Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL). Meno absolútneho víťaza ankety Zlatý puk 2010 zverejnia na slávnostnom galavečere v sobotu 31. júla v hoteli Bonbón v bratislavskej Petržalke. Vlaňajšie prvenstvo obhajuje Zdeno Chára.

Vyhlásenie výsledkov Zlatého puku je už tradičnou bodkou za sezónou. Oproti uplynulým rokom sa jeho termín posunul o týždeň skôr. „Slávnostný galavečer sme doteraz organizovali v prvú augustovú sobotu. Keďže tento rok vtedy príde na Slovensko Stanleyho pohár, usúdili sme, že je jednoduchšie posunúť termín Zlatého puku ako oslavy zisku trofeje Mariánom Hossom a Tomášom Kopeckým v Trenčíne. Po vlaňajšom vyhlásení spojenom s exhibíciou v Košiciach sa tentoraz opäť vraciame k tradičnému formátu. Tento rok sme slávnosť poňali ako garden párty,“ uviedol riaditeľ Marketingu SZĽH s.r.o. Martin Ryba. Záznam podujatia, ktoré moderuje Slavomír Jurko, odvysiela Slovenská televízia.

Súčasťou Zlatého puku bývalo aj uvedenie nových členov do Siene slávy slovenského hokeja. Tentoraz sa však neuskutoční. Príde na rad až o rok počas majstrovstiev sveta na Slovensku, keď uvedú do dvorany slávy viaceré domáce legendy. Slávnosť by sa mala uskutočniť v rámci otvorenia novej expozície Siene slávy na zrekonštruovanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Okrem absolútneho Zlatého puku vyhlásia už tradične víťazov aj jednotlivých kategórií. Z vlaňajších laureátov sa do nominácií nedostali najlepší tréner Anton Tomko a zmeny nastanú aj na troch postoch v extraligovom All Stars výbere. Šancu obhájiť svoje prvenstvá majú hokejistka Zuzana Tomčíková, najlepší mladík do 20 rokov Tomáš Tatar, brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára, útočník Marián Hossa a rozhodca Peter Ország. V extraligovom výbere hviezd sú gólman Július Hudáček z HC Košice, zadáci Peter Frühauf z Banskej Bystrice a Peter Mikúš z Košíc a tiež útočníci Rudolf Huna (HC Košice), Žigmund Pálffy (HK 36 Skalica) a Ján Pardavý (HC 05 Banská Bystrica). „Na vyhlásení máme potvrdenú účasť všetkých laureátov i mnohých nominovaných. Chýbať budú len jeden či dvaja z All Star výberu extraligy,“ povedal Martin Ryba.

Nominácie v ankete Zlatý puk 2010 (v abecednom poradí, klubová príslušnosť v minulej sezóne):

Najlepší hokejista SR v sezóne 2009/10: Pavol Demitra (Vancouver Canucks/NHL), Marián Gáborík (NY Rangers/NHL), Jaroslav Halák (Montreal Canadiens/NHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks/NHL), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL)

Najlepšia hokejistka: Jana Kapustová (Tornádo Moskovská oblasť/Rus.), Iveta Karafiátová (Linköping/Švéd.), Zuzana Tomčíková (Bemidji State University/USA)

Najlepší hokejista do 20 rokov: Richard Pánik (Windsor Spitfires/OHL), Tomáš Tatar (Grand Rapids Griffins/AHL), Marek Viedenský (Prince George Cougars/WHL)

Najlepší brankár: Peter Budaj (Colorado Avalanche/NHL), Jaroslav Halák (Montreal Canadiens/NHL), Július Hudáček (HC Košice)

Najlepší obranca: Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Andrej Sekera (Buffalo Sabres/NHL), Ľubomír Višňovský (Edmonton Oilers, Anaheim Ducks/NHL)

Najlepší útočník: Pavol Demitra (Vancouver Canucks/NHL), Marián Gaborík (NY Rangers/NHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks/NHL)

Najlepší tréner: Ján Filc (reprezentácia SR), Július Šupler (Dinamo Riga/KHL), Peter Oremus (HK K-Cero Nitra)

Najlepší rozhodca: Vladimír Baluška, Milan Novák, Peter Ország

All Stars Slovnaft extraligy:

Brankár: Július Hudáček (HC Košice)

Obrancovia: Peter Frühauf (HC 05 Banská Bystrica), Peter Mikuš (HC Košice)

Útočníci: Rudolf Huna (HC Košice), Žigmund Pálffy (HK 36 Skalica), Ján Pardavý (HC 05 Banská Bystrica)

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraAnton TomkoIveta KarafiátováJán PardavýJaroslav HalákJúlius HudáčekJúlius ŠuplerĽubomír VišňovskýMarek ViedenskýMarián GáboríkMarián HossaMilan NovákPavol DemitraPeter BudajPeter FrühaufPeter MikušPeter OremusPeter OrszágRudolf HunaTomáš TatarZdeno CháraŽigmund PálffyZuzana Tomčíková