Nóri strácajú bod na Slovákov, Dáni vzdorovali Američanom

Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji
Niklas Roest z Nórska padá po zákroku Klemena Pretnara zo Slovinska počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Ostrava, 8. máj 2015. Foto: SITA/AP

PRAHA 8. mája (WEBNOVINY) – Nórska hokejová reprezentácia po stredajšom triumfe nad Slovenskom 3:2 na 79. majstrovstvách sveta v Česku dosiahla ďalších úspech, keď v piatok popoludní zdolala slovinský výber 3:1.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Na presilovkový presný zásah Thoresena z 9. minúty síce odpovedal v úvode druhej časti Muršak, ale góly Bastiansena a Hölosa v početnej výhode už zostali bez odpovede zo slovinskej strany. Nóri majú po piatku na svojom konte už šesť bodov, iba o jeden menej ako Slováci. Slovinci neuspeli ani v piatom súboji na šampionáte a bez bodu sú na dne tabuľky základnej B-skupiny.

Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji

Američania vyhrali nad výberom Dánska tesne 1:0. V ostravskej ČEZ aréne sa skóre menilo len v 28. minúte – Nelson obkorčuľoval bránku súpera a zasunul puk do odkrytej svätyne Dánov.

Severania v záverečnej hre bez brankára neuspeli so snahou o vyrovnanie a predĺženie duelu.

Američania sa víťazstvom priblížili k postupu do play-off, na svojom konte majú 12 bodov a sú priebežným lídrom „béčka“. Dánom patrí predposledná siedma pozícia s jediným bodom na konte, ktorý získali zo stretnutia proti Slovákom.

Výsledky: B-skupina (Ostrava):
Slovinsko – Nórsko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 21. Muršak (A. Kopitar) – 9. Thoresen (M. Olimb, Hölos), 24. Bastiansen (K. A. Olimb, Sörvig), 39. Hölos (M. Olimb, Thoresen)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker (Švaj.), Vinnerborg – Dahmén (obaja Švéd.), Semjonov (Est.), 8812 divákov

8. Slovinsko 5 0 0 0 5 7:19 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.