Nóri triumfovali v súťaži družstiev na MS v Seefelde, Riiber opäť získal zlatú medailu

Jarl Magnus Riiber
Nórsky lyžiar Jarl Magnus Riiber. Foto: SITA/AP

SEEFELD 2. marca (WebNoviny.sk) – Nórski reprezentanti v severskej kombinácii sa stali víťazmi sobotňajšej súťaže družstiev na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.

Rakúšania ovládli skokanskú časť

Kvarteto v zložení Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid, Jörgen Graabak a Espen Björnstad triumfovalo časom 50:15,5 min. V dramatickom finiši skončili na druhom mieste reprezentanti Nemecka, ktorí na víťaznú štvoricu stratili jednu sekundu.

Tretie miesto obsadili domáci Rakúšania. Tým sa podarilo ovládnuť skokanskú časť pretekov, v cieli však napokon brali „iba“ bronz s päťsekundovým odstupom na víťazov.

Nadviazal na individuálne preteky

Víťazné družstvo Nórov viedol v závere trate Riiber, ktorý získal svoju druhú zlatú medailu v priebehu troch dní. V sobotu úspešne nadviazal na štvrtkové individuálne preteky, v ktorých 21-ročný rodák z Osla tiež vybojoval celkový triumf.

V Seefelde sa v záverečných pretekoch „združenárov“ na šampionáte skákalo zo stredného mostíka HS-109, nasledoval štafetový beh na lyžiach na 4×5 km.

MS v klasických lyžiarskych disciplínach

  • Seefeld, Rakúsko, sobota:

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Súťaž družstiev (skoky na lyžiach HS-109, beh na lyžiach 4×5 km): 1. Nórsko (Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid, Jörgen Graabak a Espen Björnstad) 50:15,5 min, 2. Nemecko (Eric Frenzel, Fabian Riessle, Johannes Rydzek a Vinzenz Geiger) +1,0 s, 3. Rakúsko (Mario Seidl, Franz-Josef Rehrl, Bernhard Gruber a Lukas Klapfer) +5,0, 4. Japonsko +28,7, 5. Fínsko +1:09,6 min, 6. Francúzsko +1:12,0

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jarl Magnus RiiberJohannes Rydzek