Nórske hádzanárky si vybojovali zlato, Španielky bronz

Norske hadaznárky

LONDÝN 11. augusta (WEBNOVINY) – Hádzanárky Nórska obhájili na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlaté medaily spred štyroch rokoch z Pekingu, keď v sobotňajšom finálovom zápase zdolali reprezentantky Čiernej Hory 26:23 (13:10).

Zverenky Thorira Hergeirssona síce v úvode duelu prehrávali, no potom sa dostali do vedenia a až do konca zápasu si udržiavali náskok. Najlepšou strelkyňou duelu sa stala desaťgólová Linn Jorum Sullandová.

V zápase o 3. miesto zvíťazili reprezentantky Španielska nad výberom Kórejskej republiky 31:29 až po dvojnásobnom predĺžení a získali bronzové medaily.

Španielky v ženskom hádzanárskom turnaji získali cenný kov prvýkrát v histórii. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa po vyrovnanom prvom polčase v druhej časti viackrát viedli, ale Kórejčanky 50 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnali na 24:24.

O víťazkách sa v prvom predĺžení nerozhodlo, v druhom už mali miernu prevahu španielske hádzanárky. Reprezentantky Kórejskej republiky nezískali medailu naposledy na OH 2000 v Sydney.

Ida Alstad
Jorge Duenas de Galarz

Výsledky:

Finále:

Nórsko – Čierna Hora 26:23 (13:10)

Pokutové hody: 5/4 – 7/7, vylúčené: 3 – 7, rozhodovali: C. Bonaventurová a J. Bonaventurová (obe Fr.)

Nórsko: Grimsbová, Haraldsenová – Sullandová 10/4, Alstadová 5, Korenová 3, Nostvoldová 2, Snorröggenová 2, Lökeová 1, Breivangová 1, Lundeová Borgersenová 1, Johansenová 1, Frafjordová, Kurtovicová, Herremová

Čierna Hora: Vukčevičová, Barjakarovičová – Bulatovičová 10/5, Popovičová 5/2, Radičevičová 3, Jovanovičová 3, Savičová 2, Miljaničová, Dokičová, Radovičová, Bulatovičová, Lazovičová, Mehmedovičová, Kneževičová

O 3. miesto:

Kórejská republika – Španielsko 29:31 po dvojnásobnom predĺžení (28:28, 24:24, 13:13)

Najviac gólov: Gwon Han-na 6, Džo Hjo-bi 5, Woo Sun-hee 4 – Albertová-Franciscová a Fernándezová-Molinosová po 5, Fernándezová-Ibaňezová 4

Konečné poradie: 1. Nórsko, 2. Čierna Hora, 3. Španielsko, 4. Kórejská republika, 5. Francúzsko, 6. Brazília, 7. Chorvátsko, 8. Rusko