Nórskeho zjazdára Svindala neobchádza smola, zlomil si rebro

Aksel Lund Svindal
Najnovšie k zdravotným patáliám päťnásobného majstra sveta a trojnásobného medailistu zo zimných olympijských hier pribudlo zlomené rebro. Foto: SITA/AP

OSLO 5. decembra (WEBNOVINY) – Roztrhnutím achilovky a pauzou na takmer celú sezónu si nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal (31) zrejme nevyčerpal prídel smoly na najbližšie obdobie. Najnovšie k zdravotným patáliám päťnásobného majstra sveta a trojnásobného medailistu zo zimných olympijských hier pribudlo zlomené rebro. Informoval o tom na sociálnej sieti Twitter. „Bolí to, keď sa zasmejem,“ napísal Svindal a pripojil foto s úškrnom.

Last week I managed to break a rib. That really hurts when you’re laughing. Lesson: don’t spend time… http://t.co/qlZ5gOgRUB— Aksel Lund Svindal (@akselsvindal) 4. Prosinec 2014

Špecialista za rýchlostné disciplíny si ešte v polovici októbra pri rekreačnom futbale roztrhol achilovku a prvá pooperačná diagnóza znela minimálne tri mesiace rehabilitácie a stop na celú sezónu. Existuje však šanca, že na februárových majstrovstvách sveta v americkom Vaile (2. – 15. 2. 2015) by olympijský víťaz v super G z Whistleru 2010 nemusel chýbať.

Svindal mal už predtým počas zjazdárskej kariéry jedno ťažké zranenie. Po tréningovom páde v novembri 2007 v americkom Beaver Creeku si spôsobil hlbokú tržnú ranu na sedacom svale, zlomil si lícnu kosť a nos a musel vtedy vynechať zostávajúcu časť sezóny 2007/2008. Vrátil sa však silnejší a odhodlanejší a o rok neskôr sa stal druhý raz držiteľom veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Nie je vylúčené, že sa mu to môže opäť podariť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aksel Lund Svindal