Nosko pokračuje ako primátor Banskej Bystrice, nechce sklamať obyvateľov mesta

Ján Nosko
Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. Foto: SITA/Peter Rusko.

BANSKÁ BYSTRICA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Doterajšieho primátora Banskej Bystrice Jána Noska si voliči vybrali aj v sobotňajších komunálnych voľbách, pričom získal 18 281 platných hlasov z celkom 24 312 odovzdaných hlasovacích lístkov pre voľby primátora.

Je to takmer dvojnásobok ako pred štyrmi rokmi. Výsledky zverejnila na webovom sídle mesta Mestská volebná komisia. „Je to taká satisfakcia za štyri roky, ktoré sme pracovali pre mesto Banská Bystrica. Som veľmi rád, že obyvatelia, ktorí ma volili, mi vystavili vlastne známku za predchádzajúce štvorročné obdobie,“ uviedol staronový primátor a vzápätí poďakoval svojim podporovateľom a všetkým ľuďom, ktorí ho prišli voliť.

„Urobím všetko, aby som obyvateľov nášho mesta nesklamal,“ dodal Nosko vo volebnom štábe v reštaurácii na Námestí SNP v Banskej Bystrici, kde vládla od volebného večera dobrá nálada.

Plány pre ďalšie obdobie

K zámerom primátora pre ďalšie obdobie patrí budovanie sociálnych a nízkoprahových zariadení, pokračovanie revitalizácie športových areálov a vnútroblokov, rekonštrukcia materských škôl, či revitalizácia mestského parku.

„Zároveň chceme pripraviť projekty do ďalšieho obdobia, aby v nich potom mohli naši nasledovníci plynule pokračovať,“ uzavrel Nosko.

V Krajskom meste Banskobystrického kraja si voliči v komunálnych voľbách vyberali zo štyroch kandidátov. Opätovne sa o priazeň občanov Banskej Bystrice uchádzal okrem primátora Jána Noska aj ekonóm a poslanec mestského zastupiteľstva Igor Kašper, ktorého nominovala koalícia strán SaS, OĽANO, KDH, Sme Rodina – Boris Kollár a Progresívne Slovensko.

Tretím záujemcom bol občiansky aktivista kandidát strany NAJ – nezávislosť a jednota Peter Peuker a posledným znalec v oblasti lesníctva Jozef Sásik za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku.

Zvolených aj 31 poslancov

Primátor Ján Nosko je vo funkcii od novembra 2014. V predchádzajúcich komunálnych voľbách v roku 2014 získal celkom 9 739 hlasov voličov. Obyvatelia mesta pod Urpínom si vtedy vyberali z 15 kandidátov, pričom druhý v poradí skončil vtedajší primátor Peter Gogola s 4 248 hlasmi.

Do Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici si ľudia zo 117 kandidátov vybrali 31 poslancov v siedmych volebných obvodoch. V meste pod Urpínom mohlo rozhodnúť o primátorovi a poslancoch 66 485 oprávnených voličov v 77 volebných okrskoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJán NoskoPeter Gogola