Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kino Nivy
kino Nivy
21. septembra 2011 KultúraFilm a TV od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Nostalgia pokračuje od októbra v ex-kine Nivy!

BRATISLAVA 21. septembra (WBN/PR) – 12. októbra zaháji už svoju 21. sezónu FK Nostalgia, ktorý bude vždy v stredu, štvrtok a piatok ponúkať svoje kinoprojekcie v ex-kine Nivy, nachádzajúcom sa v budove Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18 v Bratislave. Ide o azda posledné z bratislavských kín, ktoré si zachovalo svoj pôvab a nostalgiu so všetkým, čo k tomu patrí, i po viac ako 50-tich rokoch od svojho vzniku. Dramaturgia Nostalgie sa nemení a bude naďalej ponúkať záujemcom o filmové umenie to, čo doteraz – významné a nevšedné diela klasického i moderného filmu určené na veľké plátno.

Po nečakanom ukončení pôsobenia na Stavebnej fakulte vnímajú prevádzkovatelia sťahovanie z prednáškovej sály do pôvodných kinopriestorov určite ako plus, viac však ukáže až budúcnosť. Rozhodujúce bude najmä to, či si doterajšiu divácku priazeň Nostalgia udrží a či sa podarí pritiahnuť do tohto klasického kina i nových divákov.

Toto svojím spôsobom jedinečné kino (viacmenej v pôvodnom stave) sa nenachádza ďaleko od pôsobiska „bývalej“ Nostalgie a má klasické kinosedenie (čalúnené drevené sklápacie sedačky) s kapacitou sály 296 miest. Plátno cca 8,5 x 4,6 m sa pred predstaveniami premiestňuje vďaka unikátnej kolieskovej konštrukcii z úzadia pódia čo najbližšie k divákom. Kinosála i vestibul sú aktuálne vymaľované, sedačky opravené, prebehla i elektro-rekonštrukcia v kinosále a finišuje sa kinotechnickými prácami. Poďakovanie prevádzkovateľov Nostalgie za možnosť pôsobiť v nových priestoroch patrí najmä riaditeľke Cultus, a.s. pani Eve Filanovej, pracovníkom SD Nivy i mestskej časti Ružinov.

Prvým predstavením 21. sezóny Nostalgie v ex-kine Nivy bude legendárny Kabinet doktora Caligariho so živou sprievodnou hudbou skupiny Kamoško & Kokosko.

Popri štarte novej sezóny Nostalgie v ex-kine Nivy si mnohí filmoví priaznivci prídu na svoje i vďake novej „utorkovej“ aktivite Nostalgie. 20. septembra odštartuje svoju činnosť FilmBar Nostalgia, ktorý bude ponúkať vždy v utorok pravidelné DVD projekcie v KC Dunaj. Pri tvorbe programu sa budú zohľadňovať špecifiká nového priestoru, ktorý nemá parametre ani komfort klasickej kinosály, no zároveň ponúka príjemné benefity ako možnosť občerstvenia v bare a pre záujemcov i sedenia či ležania v tulivakoch pred plátnom. Dramaturgia sa bude tradične orientovať na artový a autorský film, v netradičnom priestore by mal dominovať „nezávislý duch“ v rôznych podobách (Európa, Amerika, Ázia) i žánroch (hrané, dokumentárne, animované filmy).

Nostalgia bude teda pôsobiť od jesene nasledovne:

od 20.9. – utorky o 19:00 – FilmBar Nostalgia (DVD projekcie) v KC DUNAJ

od 12.10. – streda, štvrtok, piatok o 19:30 – NOSTALGIA (klasické kinoprojekcie) v ex-kine NIVY

PROGRAM FilmBar NOSTALGIA (v KC DUNAJ) OKTÓBER 2011

11.10. DOM KOŠATEJ LÁSKY Mika Kaurismäki, Fín., 2009

18.10. SMOKE Wayne Wang, Nem./USA/Jap., 1995

25.10. ZLODEJI ČASU Terry Gilliam, Brit., 1981

Viac info na www.nostalgia.sk a www.dunaj.sk

PROGRAM NOSTALGIA (v ex-kine NIVY) OKTÓBER 2011

12.10. KABINET DOKTORA CALIGARIHO Robert Wiene, Nem., 1920

(sprievodná hudba k filmu KAMOŠKO & KOKOSKO + HOSTIA live!)

13.10. CIGÁN Martin Šulík, SR/ČR, 2011

14.10. PROFESIONÁLNA MANŽELKA Francois Ozon, Fr., 2010

19.10. LEPŠÍ SVET Susanne Bier, Dán./Švéd., 2010

20.10. CESTA Federico Fellini, Tal., 1954 (uvádzame naposledy!)

21.10. CZECH MADE MAN Tomáš Řehořek, ČR, 2011

26.10. MELANCHÓLIA Lars von Trier, Dán./Švéd./Fr., 2011

27.10. NEVINNOST Jan Hřebejk, ČR, 2011

28.10. DOBRÉ SRDCE Dagur Kári, Island/Dán., 2009

Viac info o programe, filmoch na www.nostalgia.sk

Odporúčané články

V Nostalgii Benedict Cumberbatch ako Frankenstein V Nostalgii Boľšoj Balet i spomienka na herca P. S. Hoffmana

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...