Nostalgia pokračuje od októbra v ex-kine Nivy!

Kino Nivy
kino Nivy

BRATISLAVA 21. septembra (WBN/PR) – 12. októbra zaháji už svoju 21. sezónu FK Nostalgia, ktorý bude vždy v stredu, štvrtok a piatok ponúkať svoje kinoprojekcie v ex-kine Nivy, nachádzajúcom sa v budove Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18 v Bratislave. Ide o azda posledné z bratislavských kín, ktoré si zachovalo svoj pôvab a nostalgiu so všetkým, čo k tomu patrí, i po viac ako 50-tich rokoch od svojho vzniku. Dramaturgia Nostalgie sa nemení a bude naďalej ponúkať záujemcom o filmové umenie to, čo doteraz – významné a nevšedné diela klasického i moderného filmu určené na veľké plátno.

Po nečakanom ukončení pôsobenia na Stavebnej fakulte vnímajú prevádzkovatelia sťahovanie z prednáškovej sály do pôvodných kinopriestorov určite ako plus, viac však ukáže až budúcnosť. Rozhodujúce bude najmä to, či si doterajšiu divácku priazeň Nostalgia udrží a či sa podarí pritiahnuť do tohto klasického kina i nových divákov.

Toto svojím spôsobom jedinečné kino (viacmenej v pôvodnom stave) sa nenachádza ďaleko od pôsobiska „bývalej“ Nostalgie a má klasické kinosedenie (čalúnené drevené sklápacie sedačky) s kapacitou sály 296 miest. Plátno cca 8,5 x 4,6 m sa pred predstaveniami premiestňuje vďaka unikátnej kolieskovej konštrukcii z úzadia pódia čo najbližšie k divákom. Kinosála i vestibul sú aktuálne vymaľované, sedačky opravené, prebehla i elektro-rekonštrukcia v kinosále a finišuje sa kinotechnickými prácami. Poďakovanie prevádzkovateľov Nostalgie za možnosť pôsobiť v nových priestoroch patrí najmä riaditeľke Cultus, a.s. pani Eve Filanovej, pracovníkom SD Nivy i mestskej časti Ružinov.

Prvým predstavením 21. sezóny Nostalgie v ex-kine Nivy bude legendárny Kabinet doktora Caligariho so živou sprievodnou hudbou skupiny Kamoško & Kokosko.

Popri štarte novej sezóny Nostalgie v ex-kine Nivy si mnohí filmoví priaznivci prídu na svoje i vďake novej „utorkovej“ aktivite Nostalgie. 20. septembra odštartuje svoju činnosť FilmBar Nostalgia, ktorý bude ponúkať vždy v utorok pravidelné DVD projekcie v KC Dunaj. Pri tvorbe programu sa budú zohľadňovať špecifiká nového priestoru, ktorý nemá parametre ani komfort klasickej kinosály, no zároveň ponúka príjemné benefity ako možnosť občerstvenia v bare a pre záujemcov i sedenia či ležania v tulivakoch pred plátnom. Dramaturgia sa bude tradične orientovať na artový a autorský film, v netradičnom priestore by mal dominovať „nezávislý duch“ v rôznych podobách (Európa, Amerika, Ázia) i žánroch (hrané, dokumentárne, animované filmy).

Nostalgia bude teda pôsobiť od jesene nasledovne:

od 20.9. – utorky o 19:00 – FilmBar Nostalgia (DVD projekcie) v KC DUNAJ

od 12.10. – streda, štvrtok, piatok o 19:30 – NOSTALGIA (klasické kinoprojekcie) v ex-kine NIVY

PROGRAM FilmBar NOSTALGIA (v KC DUNAJ) OKTÓBER 2011

11.10. DOM KOŠATEJ LÁSKY Mika Kaurismäki, Fín., 2009

18.10. SMOKE Wayne Wang, Nem./USA/Jap., 1995

25.10. ZLODEJI ČASU Terry Gilliam, Brit., 1981

Viac info na www.nostalgia.sk a www.dunaj.sk

PROGRAM NOSTALGIA (v ex-kine NIVY) OKTÓBER 2011

12.10. KABINET DOKTORA CALIGARIHO Robert Wiene, Nem., 1920

(sprievodná hudba k filmu KAMOŠKO & KOKOSKO + HOSTIA live!)

13.10. CIGÁN Martin Šulík, SR/ČR, 2011

14.10. PROFESIONÁLNA MANŽELKA Francois Ozon, Fr., 2010

19.10. LEPŠÍ SVET Susanne Bier, Dán./Švéd., 2010

20.10. CESTA Federico Fellini, Tal., 1954 (uvádzame naposledy!)

21.10. CZECH MADE MAN Tomáš Řehořek, ČR, 2011

26.10. MELANCHÓLIA Lars von Trier, Dán./Švéd./Fr., 2011

27.10. NEVINNOST Jan Hřebejk, ČR, 2011

28.10. DOBRÉ SRDCE Dagur Kári, Island/Dán., 2009

Viac info o programe, filmoch na www.nostalgia.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jan HřebejkLars von TrierMartin Šulík
Firmy a inštitúcie Kino Nostalgia