Nová mobilná aplikácia otestuje vedomosti o Tatrách

VYSOKÉ TATRY: Zimná turistika
Turisti na turistickom chodníku v blízkosti Rainerovej chaty. Vysoké Tatry. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 7. januára (WebNoviny.sk) – Svoje vedomosti o Tatrách si môžu záujemcovia najnovšie otestovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Kvíz TANAPu. Desať otázok doplnených fotografiami v priebehu pár minút preverí ich znalosti o histórii, geologickom vývoji i prírodnom prostredí národného parku, týkajú sa aj tatranských „naj“.

Doteraz sme ako formu komunikácie s verejnosťou používali tlačené materiály či rôzne prezentácie, a preto sme sa rozhodli otestovať niečo iné, mobilnú aplikáciu. Pomocou nej chceme skúsiť priblížiť deťom, študentom, ale aj dospelým návštevníkom Tatier ich prírodné zaujímavosti a vzácnosti,“ vysvetlil zámer Igor Stavný z odboru prác celospoločenského významu Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici.

Aplikácia pre Android

Mobilnú aplikáciu si môžu majitelia Androidov stiahnuť bezplatne prostredníctvom Google Play po zadaní Kvíz TANAPu.

Jednoduché ovládanie je zárukou, že vedomostným testom sa poľahky „preklikajú“ všetky vekové kategórie. Ku každej otázke je na výber jedna správna odpoveď zo štyroch možností. To, či tip vyšiel, sa dozvedia hneď po označení svojej voľby. Po zodpovedaní všetkých desiatich otázok nasleduje rekapitulácia výsledkov, zobrazí sa aj celkové skóre,“ priblížila aplikáciu koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAPu Martina Petránová. Záujemcovia majú dokonca možnosť celý kvíz si zopakovať, aby si prípadné nesprávne odpovede opravili.

Súťaž o zaujímavé ceny

Každý, kto sa rozhodne otestovať si svoje znalosti o Tatrách prostredníctvom aplikácie a pošle správne odpovede v podobe printscreenu obrazovky svojho mobilného telefónu na e-mailovú adresu istavny@lesytanap.sk, bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny,“ doplnila Petránová. Súťaž potrvá do konca februára 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Štátne lesy TANAPu