Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lipsic
Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic tvrdí, že za devastáciu Slovenska môže Ficova vláda. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
12. augusta 2014 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

NOVA podľa Lipšica urobila chyby, musí ich rýchlo napraviť

Predseda NOVA Daniel Lipšic priznáva chyby. Vidí ich najmä v nejednotnej komunikácii. Podľa neho základná identita hnutia musí byť taká, ako keď NOVA začala v septembri 2012. Slovensku podľa Lipšica už nestačia len kozmetické úpravy.

Prečo sa NOVA nevie presadiť, aj keď nástup mala sľubný?

Urobili sme určité chyby, ktoré musíme v krátkej dobe napraviť. Napríklad sa nám nepodarilo odkomunikovať tému spájania pravice. Stále sa vraciame k tomu, aká má byť základná identita hnutia. Musí byť taká, ako keď sme začali v septembri 2012, teda, že Slovensku už nestačia len kozmetické úpravy. Musíme Slovensko vybudovať odznova. Príklad slovenskej justície. Oddelenie predsedu súdnej rady od predsedu najvyššieho súdu je len kozmetická zmena, nie reforma justície. Ak nevymeníme personalistov na súdoch a na prokuratúre, nezmeníme nič podstatné. Môžeme diskutovať o preferenčných krúžkoch vo volebných kódexoch, ale to sú kozmetické zmeny. Musíme zmeniť volebný systém. Musíme sa teda vrátiť k začiatku, ktorý bol na nejakej vlne a ktorý je dnes aktuálnejší, ako bol vtedy.

Prečo ste sa dopustili týchto chýb?

Nemali sme jednotnú komunikáciu. Komunikovali sme príliš veľa tém krátkodobo. Síce dobrých tém, ale krátkodobo.

Idete sa teda špecializovať na jednu tému?

Máme tri hlavné piliere. Ekonomický, sociálny a bezpečnosti. Musíme sa však vrátiť k posolstvu, že Slovensku už nestačia kozmetické zmeny, ale musíme Slovensko vybudovať odznovu a to aj v ekonomike, aj v sociálnej oblasti a aj v bezpečnosti. Hrať sa na piesočku, či má byť daň 20, alebo 21 percentná, to ďalej Slovensko nepohne. Manželstvá sú dôležité, ale zo Slovenska odchádza ročne 40 000 mladých ľudí. Z nich sa mnohí už nevrátia. Ani jeden z nich neodchádza, či sú, alebo nie sú na Slovensku registrované partnerstvá. To nie je dominantná téma, pre ktorú zo Slovenska odchádzajú šikovní a talentovaní ľudia. Odchádzajú lebo cítia, ak nebudú mať kontakty, že nebudú mať slušnú prácu, slušnú kariéru a že si nebudú môcť založiť rodinu. To nezmeníme novelou ústavy. Tomu sa chceme venovať. Chceme prebudovať systém tak, aby urobil zo Slovenska krajinu, kde ľudia budúc chcieť žiť, mať rodinu a pracovať.

Teda konkrétne.

Predstavíme ekonomický návrh ako stavať Slovensko odznova. Jeho prijatím by sa Slovensko mohlo stať pomerne veľkou príležitosťou pre investície. Slovensko nezachránia štátne zákazky, ale šikovní ľudia, ktorí investujú, budú zakladať podniky a dajú ľuďom prácu. Ľudia budú mať vyššie mzdy, keď sa firmy budú biť o zamestnancov. Budú im musieť ponúknuť vyšší plat, lebo inak odíde. V dnešnej situácii nemajú žiadnu motiváciu zvyšovať platy. Pred desiatimi rokmi museli o zamestnancov bojovať zvyšovaním platov.

Ako to chcete spraviť zákonom?

Chceme prilákať slušné, profilové investície. To nie je jeden zákon, to je komplex riešení.

Odporúčané články

Lobing by mal dostať jasné pravidlá, myslí si Lipšicova NOVA Rozhodnutie odísť z KDH bolo správne, hodnotí Daniel Lipšic

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...