Nova rozbíja pravicu a iba SDKÚ drží slovo, zhodnotil Frešo

Pavol Frešo
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Strana SDKÚ-DS musí v novembrových regionálnych voľbách ukázať, že sa spamätala z porážky v parlamentných voľbách v marci 2012.

Vyhlásil to v sobotu predseda strany Pavol Frešo počas svojho prejavu na úvod rokovania Ústrednej rady SDKÚ. Podľa Freša je SDKÚ jedinou stranou, ktorá koná tak, ako aj avizovala, a teda že sa v žiadnom kraji nespojila pri regionálnych voľbách s ľavicou, aj keď na to ponuky mala.

Hnutiu NOVA Frešo vo svojom prejave vyčítal, že v Bratislavskom kraji rozbíja pravicu. „V jedinom kraji, kde ho ešte pravica drží, v Bratislave, rozbíja pravicu. Sme jediní, kto šiel úplne konzekventne, všade podal ruku a povedal poďme spolu v regionálnych voľbách,“ vyhlásil predseda SDKÚ, ktorý je zároveň predsedom Bratislavského kraja a o tento post sa bude uchádzať aj v nadchádzajúcich voľbách.

Frešo opäť zopakoval, že v blížiacich sa voľbách do orgánov samosprávnych krajov musí strana ukázať, že existuje alternatíva k vládnemu Smeru. Počas šiestich týždňov kampane, ktoré do volieb zostávajú, musia podľa neho pritiahnuť voličov k urnám.

„My vieme, čo je naša pravda, čo sú naše hodnoty a my sme povinní za nich bojovať, bez ohľadu na to, ako veľmi je pravicová scéna roztrieštená, bez ohľadu na to, ako veľmi tu a tam vládne skepsa,“ zdôraznil Frešo vo svojom prejave s tým, že ľudia od nich očakávajú, že budú bojovať.

„Keď vieme, za čo zápasíme a vieme tieto hodnoty pomenovať, nemusíme mať strach z neúspechu,“ dodal. Ako povzbudzujúci príklad svojim spolustraníkom pripomenul výhru Angely Merkelovej v Nemecku.

Predseda SDKÚ a súčasný predseda Bratislavského kraja vyzdvihol postup strany v Košickom kraji. Po tom, čo sa kandidátka strán KDH a SDKÚ-DS Mária Sabolová vzdala kandidatúry na post predsedu kraja, SDKÚ podporí kandidáta SaS Rastislava Masnyka. „Pätnásť sekúnd trvá rozhodovanie v našej strane, keď sa rozhodujeme medzi pravicou a ľavicou a aj to len preto, že nám šumí telefón,“ dodal predseda Frešo s tým, že nerozumie stranám, ktoré sa v regionálnych voľbách spojili s ľavicou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária SabolováPavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana