Nová sezóna NHL je v ohrození, výluka sa môže zopakovať

NHL
Foto: SITA/AP

CHICAGO 26. júna (WEBNOVINY) – Rokovania medzi vedením zámorskej hokejovej NHL a jej hráčskou asociáciou NHLPA o novej kolektívnej zmluve by sa mohli začať už čoskoro.

Ako v pondelok informoval výkonný riaditeľ NHLPA Donald Fehr, stať sa tak môže kedykoľvek po ukončení zasadnutia výkonného výboru hráčskej asociácie, ktoré sa od pondelka do stredy koná v Chicagu. Presný dátum nie je známy.

Platnosť súčasnej dohody vyprší 15. septembra 2012 a čoraz viac sa ozývajú hlasy, že sezóna 2012/2013 je v ohrození.

Všetci ešte majú v živej pamäti situáciu, keď sa ročník 2004/2005 pre problémy s dohodou oboch strán vôbec neuskutočnil.

„Ak do uvedeného termínu nedospejeme k dohode, štart sezóny vôbec nemusí byť ohrozený. Existuje totiž možnosť, že až do podpisu novej zmluvy by sa mohlo hrať podľa doterajšieho kontraktu. Aj v bejzbale sa v minulosti stávalo, že liga sa hrala počas rokovaní o novej dohode. Odloženie začiatku sezóny je poslednou možnosťou,“ uviedol Donald Fehr.

Okrem konsenzu týkajúceho sa výšky platového stropu pre jednotlivé kluby môže byť problémom aj rozdielny názor oboch zúčastnených strán na uvoľňovanie hráčov pre potreby reprezentácie na zimné olympijské hry. Kým hráči by radi štartovali na olympijskom turnaji, majitelia klubov v tom nevidia prínos pre ligu a nechcú na dva týždne súťaž prerušiť.

„Majitelia síce tvrdia, že urobiť prestávku je nepredstaviteľné, ja by som však v tom až taký problém nevidel,“ povedal útočník Shane Doan, ktorý spolu s Alexandrom Ovečkinom či Jonathanom Toewsom patria k hráčom, ktorí sa aktívne zapájajú do činnosti v NHLPA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Fehr
Firmy a inštitúcie NHLPA National Hockey League Players' Association