Nováčik z Pohronia si získal sympatie aj mimo ihriska, po zápasoch robí zriedkavú činnosť

Dunajská Streda - Žiar nad Hronom
Zľava: András Mészáros z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a Kristopher Vida z FC DAC 1904 Dunajská Streda počas 2. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Dunajská Streda, 28. júl 2019. Foto: SITA/Martin Havran

Futbalisti nováčika najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2019/2020 FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v doterajších dvoch tohtosezónnych zápasoch zaznamenali dve prehry – doma so šampiónom ŠK Slovan Bratislava (1:3) a potom aj vonku na ihrisku vicemajstrovskej Dunajskej Stredy (1:5).

V obidvoch zápasoch podali sympatický výkon a prehry prijali s pokorou. Okrem vystupovania na ihrisku si však získali sympatie aj mimo neho. Po víkendovom stretnutí v dunajskostredskej MOL Aréne po sebe zanechali v šatni dokonalý poriadok, čo je široko-ďaleko, a nielen na futbalových štadiónoch, zriedkavý jav.

Na chlapcov som hrdý. Meno si nerobíte iba výsledkami, ale tým, ako sa správate, vystupujete, ako sa prezentujete… Som rád, že náš tím tvoria futbalisti, ktorí sú síce zdravo sebavedomí, no taktiež skromní, pokorní a slušní. Ani keď boli v II. lige väčšiu časť lídrami súťaže, nemali žiadne maniere, nehrali sa na žiadne hviezdy. Nechať po sebe šatňu v takom stave, v akom sme ju prevzali, je pre nás samozrejmosť. Takto sa budeme prezentovať naďalej, ako slušný tím, ktorý si cieľavedome a bojovne pôjde za víťazstvami, ako tím, ktorý prechováva rešpekt k súperom a jeho zázemiu,“ poznamenal na klubovom webe tréner Pohronia Rastislav Urgela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom