Nováčika z Pohronia opúšťa hlavný tréner, Milan Nemec odchádza po dvoch sezónach

Dunajská Streda - Pohronie
Zľava: Ján Hatok z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a Lukáš Čmelík z FC DAC 1904 Dunajská Streda počas 2. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Dunajská Streda, 28. júl 2019. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa prišiel o jedného z dvojice hlavných trénerov.

Milan Nemec sa k poslednému júlovému dňu rozhodol rezignovať na pozíciu kouča A-mužstva.

Odchod z osobných dôvodov

Pohronie je po Slovane Bratislava už druhým fortunaligovým klubom, ktorý v aktuálnej sezóne Fortuna ligy zmenil trénera.

Milan Nemec sa rozhodol rezignovať z osobných a zdravotných dôvodov. Je nám to veľmi ľúto, no jeho rozhodnutie rešpektujeme v plnom rozsahu. Ďakujeme za prácu, ktorú pre náš klub odviedol počas dvoch sezón, keď sa mu podarilo z tímu bojujúceho o záchranu v II. lige vybudovať mužstvo, ktoré postúpilo do Fortuna ligy. Aj keď už nebudeme naďalej spolupracovať, meno trénera Nemca ostane navždy spojené s našim klubom a trvalo zapísané v jeho histórii,“ uvádza sa na oficiálnej webovej stránke Pohronia.

V úvodných kolách nebodovali

V najbližších súťažných stretnutiach povedie tím Nemcov doterajší spolupracovník Rastislav Urgela, ktorému bude dočasne vypomáhať mládežnícky tréner Radoslav Vanko. Klub má však záujem nájsť na Nemcovu pozíciu adekvátnu náhradu.

Pohronie v úvodných dvoch kolách slovenskej ligy nebodovalo. V prvom stretnutí na domácej pôde prehralo so Slovanom Bratislava 1:3 a minulý týždeň podľahlo Dunajskej Strede 1:5. V priebežnej tabuľke preto mužstvo zo stredného Slovenska figuruje na poslednej priečke. Najbližšie sa predstaví v sobotu o 19.00 h v Ružomberku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom