Nové infošky o novom Galaxy Note 5. Čo môžeme očakávať?

samsung galxy note, novy model
Nové informácie o Samsungu Galaxy Note. www.androidauthority.com

V prvej polovici roka 2015 uzrelo svetlo sveta niekoľko mobilných noviniek. Medzi najlepšie patria Samsung Galaxy S6, HTC On M9 a LG G4. No nezabudnime, že to najlepšie má ešte len prísť. 

Samsung Galaxy Note 5 je jedným z najočakávanejších telefónov tohto roka. Firma Samsung sľubuje, že to bude telefón, ktorý presiahne najvyššie priemyselné štandardy – a povedzme si na rovinu, Samsung nie je firma, ktorá by svojich zákazníkov zavádzala.

Samsung, novinka
BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) - Parlamentné voľby v Maďarsku, v ktorých môžu po prvý raz voliť aj Maďari žijúci v zahraničí so získaným občianstvom cez nový zákon, sú skôr výzvou pre Maďarov z Rumunska a Srbska, ako zo Slovenska. Myslí si to člen predsedníctva Strany maďarskej komunity (SMK) Pál Csáky). "Na Slovensku je takýchto občanov málo z dôvodu, že tu platí slovenský protizákon na maďarský zákon o štátnom občianstve," pripomenul v relácii TA3 V politike Csáky. Poslancov bude menej V Rumunsku a Srbsku sú podľa jeho slov vyššie počty Maďarov, ktorí získali vďaka spomínanému zákonu maďarské občianstvo. Podľa Csákyho nejde o rozhodujúcu zložku voličov, ktorý môžu o niečom rozhodnúť. "Títo voliči môžu rozhodnúť pravdepodobne o dvoch mandátoch, maximálne o troch, pričom pripúšťam, že teraz to bude mať väčší efekt, ako to malo minule," dodal Csáky. Nesmie sa totiž zabúdať na to, že budúci maďarský parlament bude oveľa menší, ako je súčasný zbor poslancov. Doteraz mali 360 poslancov, po aktuálnych voľbách ich bude už len 200. "Nikto v Maďarsku nevie presne odhadnúť, aký vplyv môže mať tento krok, že politické strany budú mať zúžený priestor v maďarskom parlamente," dodal Csáky. Sympatický krok Fideszu Uplynulé roky podľa Csákyho ukázali, že Maďarsko, ani strana Fidesz, ani maďarská vláda nemajú záujem na zhoršení slovensko-maďarských vzťahov, skôr naopak tieto vzťahy chceli zlepšiť. "Myslím si, že každý v Maďarsku aj na Slovensku si uvedomuje, že tieto malé krajiny v strednej Európe musia efektívnym spôsobom a pokiaľ možno, tak aj robiť priateľskú politiku jeden voči druhému," povedal Csáky. Fidesz novým zákonom urobil podľa Csákyho sympatický krok, že menšinám žijúcim v Maďarsku umožnil, aby si zvolili svojich hovorcov do parlamentu. "Mali teoreticky možnosť aj na to, aby si zvolili vlastných poslancov, ale zdá sa, že tam taký záujem nebol," povedal Csáky. V týchto voľbách teda podľa neho rezonujú aj možnosti pre menšiny.

Note série Samsung Galaxy sa odlišovali od Galaxy S smarthonov z hľadiska estetiky, no tento rok bude nevyhnutné, aby sa v dizajne podobali. Väčšina telefónov Samsung je vyrobená z kvalitných materiálov, ako je hliník alebo sklo, čo dodáva mobilu punc výnimočnosti. Máš pocit, že v ruke držíš šperk.

Podľa digitálneho modelu, má telefón merať 123,44 x 77,31 x 10,2 mm, čo svedčí o veľkom 5,7-palcovom displeji. Tento telefón nebude až taký tenký ako Galaxy S6, no dalo sa to čakať. Galaxy Note 5 by mala predstavovať silu a funkčnosť. Za pár mesiacov uvidíme, či svoje očakávania naplní.

samsung galaxy note 5

Novinka Samsung Galaxy Note 5 by mala prísť v jednom variante. Interne sa testuje Note 5 s novým čipsetom Exynos 7430. To, že by sa zaradil do finálneho produktu je viac ako nepravdepodobné. Zároveň sa objavujú informácie o nástupcovi Galaxy Note Edge. Novinka ponúkne obojstranne zakrivený Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5,4 a 5,5 palca.

samsung galaxy note 5
BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Český spevák, textár a skladateľ Jaromír Nohavica vystúpi v decembri v Bratislave popri skôr potvrdených koncertoch vo Veľkom Evanjelickom Kostole (v pondelok 7. decembra) a vo Filmovom klube Nostalgia (v piatok 11. decembra) i v petržalskom Dome kultúry Zrkadlový háj (v stredu 9. decembra), v Dome kultúry Dúbravka (v nedeľu 6. decembra) a v Dome kultúry Ružinov (vo štvrtok 10. decembra). Vstupenky na prvé tri spomenuté koncerty 56-ročného rodáka z Ostravy sú k dispozícii v predpredaji v predajni Dr. Horák alebo na jej internetovej stránke hudba.info za 15 eur. Informácie o zvyšných dvoch vystúpeniach môžu jeho fanúšikovia nájsť na stránkach www.dkdubravka.sk a www.cultus.sk. Okrem piatich koncertov v hlavnom meste Slovenska zahrá Nohavica aj v Handlovej a to v utorok 8. decembra. Na svojich vystúpeniach predstaví populárny český pesničkár svoje najväčšie hity i piesne z posledných albumov - čerstvej nahrávky Virtuálky (2009) či predchádzajúceho štúdiového CD Ikarus (2008). SITA

Samsung Galaxy Note 5 bude mať mať procesor 808, 16GB vnútornú pamäť, krásne S-Pen, 16 MP zadnú kameru. Taktiež bude k dispozícii množstvo softvérových funkcií. Nájdeš tu funkcie, na ktoré si u Samsungu zvyknutý S- Pen, akčný Memo Smart Select, Screen, rozpoznávanie rukopisu a ďalšie.

samsung galaxy note
Donald Rumsfeld Foto: SITA/AP
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom