Nové Mesto bude mať po novom 25 poslancov

Richard Frimmel
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Bratislavské Nové Mesto bude mať od nového volebného obdobia 25 poslancov. Rozhodli o tom dnes novomestskí poslanci na rokovaní miestneho zastupiteľstva. V súčasnosti zastupuje občanov v miestnom parlamente 40 poslancov. Ako agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka novomestského starostu Alžbeta Klesnilová, samospráva tým reaguje na platný zákon o hlavnom meste, ktorý upravuje počet nielen mestských poslancov, ale aj poslancov v jednotlivých miestnych samosprávach.

Mestská časť bude mať štyri volebné obvody. Prvý obvod bude päťmandátový, druhý a štvrtý budú sedemmandátové a tretí obvod bude šesťmandátový. Volebných okrskov by malo byť 42. Takéto nové členenie podporilo dnes 20 poslancov, šiesti boli proti a rovnaký počet prítomných poslancov sa zdržal hlasovania.

Poslanec Patrick Lutter navrhoval v rozprave vytvorenie 21-členného poslaneckého zboru. Návrh, ktorý predložil za klub Smer-SD, však nezískal dostatočnú podporu. Ešte na rokovanie miestnej rady 25. mája predkladal starosta Richard Frimmel návrh na 17-členné zastupiteľstvo. Väčšina členov miestnej rady však presadila, aby bol na miestne zastupiteľstvo predložený návrh na 25 poslancov.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom